A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 22.02.2021 Aktualizacja: 05.03.2021

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych naukowców Politechniki Śląskiej

Czworo naukowców Politechniki Śląskiej otrzymało nagrodę Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej. Wyróżnienie jest przyznawane za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku.

Dzień Nauki Polskiej, który jest obchodzony w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, stał się niezwykła okazją do nagrodzenia osiągnięć polskich nauczycieli akademickich oraz naukowców. Nagrody Ministra Edukacji i Nauki są przyznawane w 5 kategoriach:  za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Nagrodę indywidualną I stopnia za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej otrzymała dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania. W tej kategorii wyróżnienia zostały przyznane za rozszerzanie współpracy międzynarodowej, rozwijanie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym czy efektywne zarządzanie podmiotem tworzącym system szkolnictwa wyższego i nauki.

Minister Edukacji i Nauki przyznał także wyróżnienia za całokształt dorobku naukowego. Indywidualną nagrodę uzyskał prof. dr hab. inż. Andrzej Świerniak. Laureaci tego wyróżnienia to wybitne osobowości polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, prowadzące wieloletnią działalność naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną. To także osoby pełniące wiele ważnych funkcji odpowiadających działalności naukowej.

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej nagrodę uzyskał dr hab. inż. Marcin Woźniak, prof. PŚ. Laureaci w tej kategorii otrzymują wyróżnienia między innymi za prowadzenie badań naukowych, w wyniku których została zdobyta nowa wiedza nastawiona na bezpośrednie zastosowanie komercyjne, prowadzenie prac rozwojowych, kierowanie zespołami badawczymi.

Osoby nagrodzone w zakresie działalności wdrożeniowej praktycznie wykorzystywały wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych w działalności przemysłowej, naukowej lub handlowej, komercjalizowały wyniki działalności naukowej oraz know-how, wdrażali oryginalne osiągnięcia projektowe czy też technologiczne. Laureatem w tym obszarze został prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec.

Osiągnięcia naukowców Politechniki Śląskiej, a także prowadzenie innowacyjnych prac odpowiadających na współczesne potrzeby gospodarki i biznesu przyczyniają się do wzmocnienia potencjału Uczelni, a także jej pozycji wśród jednostek naukowych w kraju i za granicą. Politechnika Śląska czerpie także inspiracje z naukowej tradycji, od ponad 75 lat podejmując wyzwania badawcze i stawiając na wysoką jakość kształcenia.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Webinar o przyszłości recyklingu opakowań aluminiowych

Politechnika Śląska objęła patronatem bezpłatny webinar ,,Przyszłość recyklingu opakowań aluminiowych”, który odbędzie się 29 lutego o godz. 12.00.

Joanna Mehlich
2024-02-09 10:07:00
2024-02-09 11:15:41
09.02.2024
photo

Obrona doktorska dr inż. Nikoliny Poranek

Dnia 9 listopada 2023 odbyła się publiczna obrona doktorska

Joanna Mehlich
2023-12-13 07:58:07
2023-12-13 08:16:05
13.12.2023
photo

Nowy Profesor na naszej Katedrze

Joanna Mehlich
2023-11-22 07:30:00
2023-11-23 12:08:52
22.11.2023
photo

Nowy profesor wizytujący Balal Yousaf

Profesor Balal Yousaf z Pakistanu, ekspert w dziedzinie gospodarki odpadami i inżynierii środowiska rozpoczał swój 2 letni staż pracy na Katedrze.

Joanna Mehlich
2023-08-31 10:22:00
2023-09-26 11:37:38
31.08.2023

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie