A A+ A++

dr hab. inż. Jan Kaczmarczyk

Doktor habilitowany nauk technicznych, inżynier o specjalności ogrzewnictwo, wentylacja i technika odpylania.

W 1999 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Studia doktoranckie odbył w Duńskim Uniwersytecie Technicznym w Kongens Lyngby, gdzie w 2003 r. uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Praca doktorska dotyczyła badania wpływu osobistej wentylacji na komfort, zdrowie i wydajność pracy jej użytkowników. Następnie do 2005 r. kontynuował pracę w Duńskim Uniwersytecie Technicznym w Międzynarodowym Centrum Środowiska Wewnętrznego i Energii na stanowisku adiunkta. Zajmował się badaniami wpływu sposobu eksploatacji systemów wentylacji i klimatyzacji na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Działalność naukowo-dydaktyczną w Politechnice Śląskiej rozpoczął w październiku 2005 r. Praca badawcza Jana Kaczmarczyka dotyczy analiz działania systemów lokalnego kształtowania środowiska oraz metod oceny jakości środowiska wewnętrznego w budynkach o różnym przeznaczeniu.

Stale współpracuje również z naukowcami z Międzynarodowym Centrum Środowiska Wewnętrznego i Energii na Duńskim Uniwersytecie Technicznym, uczestnicząc we wspólnych projektach badawczych.

W 2011 r. za swoją pracę otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa, Wentylacji i Klimatyzacji ASHRAE im. Ralpha G. Nevina w dziedzinie fizjologii i środowiska człowieka. Nagroda ta jest przyznawana corocznie jednemu wyróżniającemu się w tej dziedzinie młodemu naukowcowi. Dr inż. Jan Kaczmarczyk jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Jakości Powietrza Wewnętrznego i Środowiska (ISIAQ).

Od września 2015 jest kierownikiem Katedry Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania.

JK.jpg

+48 32 237 26 68

Prodziekan ds. Kształcenia
Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki
ul. Konarskiego 18, 122A
44-100 Gliwice

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie