A A+ A++

Nasze kierunki w rankingu ELA 2017

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że absolwenci Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych kolejny raz (ELA 2015ELA 2016) zajęli wysokie miejsca w Ogólnopolskim Systemie Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych ELA 2017 (ranking opublikowany lipiec 2019).

W badaniach oceniającym wysokość zarobków w roku 2017 absolwenci kierunku PEDAGOGIKA zajęli DRUGIE miejsce w stosunku do absolwentów innych ośrodków akademickich z regionu.
W rankingu krajowym, w którym przeanalizowano sytuację zawodowo-finansową absolwentów 85 uczelni wyższych, kierunek ten uplasował się na wysokiej dwunastej pozycji.

 

 

Drugi prowadzony w Kolegium kierunek FILOLOGIA to także bardzo dobry wybór w kontekście rynku pracy i osiąganych zarobków. Świadczy o tym wspomniany ranking, w którym możemy pochwalić się czwartym miejscem absolwentów Filologii włoskiej i piątą lokatą absolwentów Filologii francuskiej na terenie województwa śląskiego.
Wyniki te świadczą z jednej strony o wysokiej ocenie kompetencji zawodowych naszych absolwentów na rynku pracy, a z drugiej o jakości kształcenia w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych.

 

To bardzo dobre prognozy na przyszłość dla wszystkich tych osób, które zdecydują się na studia w naszej Jednostce!

Więcej informacji o badaniu można znaleźć zapoznając się z opisem na stronach Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych ELA.

 

Informacje o naszych kierunkach w poprzednich edycjach rankingu ELA: 

ELA 2015

ELA 2016 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie