Start - Kierunki w rankingu ELA
Nasze kierunki w rankingu ELA 2017
Jest nam bardzo miło poinformować, że absolwenci Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych kolejny raz (ELA 2015, ELA 2016) zajęli wysokie miejsca w Ogólnopolskim Systemie Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych ELA 2017 (ranking opublikowany lipiec 2019).
W badaniach oceniającym wysokość zarobków w roku 2017 absolwenci kierunku PEDAGOGIKA zajęli DRUGIE miejsce w stosunku do absolwentów innych ośrodków akademickich z regionu.
W rankingu krajowym, w którym przeanalizowano sytuację zawodowo-finansową absolwentów 85 uczelni wyższych, kierunek ten uplasował się na wysokiej dwunastej pozycji.
Drugi prowadzony w Kolegium kierunek FILOLOGIA to także bardzo dobry wybór w kontekście rynku pracy i osiąganych zarobków. Świadczy o tym wspomniany ranking, w którym możemy pochwalić się czwartym miejscem absolwentów Filologii włoskiej i piątą lokatą absolwentów Filologii francuskiej na terenie województwa śląskiego.
Wyniki te świadczą z jednej strony o wysokiej ocenie kompetencji zawodowych naszych absolwentów na rynku pracy, a z drugiej o jakości kształcenia w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych.
To bardzo dobre prognozy na przyszłość dla wszystkich tych osób, które zdecydują się na studia w naszej Jednostce!
Więcej informacji o badaniu można znaleźć zapoznając się z opisem na stronach Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych ELA.
Informacje o naszych kierunkach w poprzednich edycjach rankingu ELA:
Współpraca:

Gliwice to miasto na prawach powiatu, w którym znajduje się główna siedziba Politechniki Śląskiej.
Współpraca:

Katowice to miasto na prawach powiatu, w którym znajduje się siedziba władz województwa śląskiego oraz dwa wydziały Politechniki Śląskiej.
Współpraca:

Zabrze to miasto na prawach powiatu, w którym znajdują się dwa wydziały Politechniki Śląskiej.
Współpraca:

Tarnowskie Góry to miasto na prawach powiatu, związane historycznie z wydobyciem srebra, ołowiu oraz cynku.