A A+ A++
photo
od 05-04-2022
od 11:30
do 05-04-2022
do 17:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 31.03.2022 Aktualizacja: 08.04.2022

Wystawa "CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Czy technologia może ocalić świat? Wskutek rozwoju technologicznego ludzkość diametralnie zmieniła środowisko życia na Ziemi, co ma swoje dobre, ale także złe strony. Aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie.

O wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców
i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Aby zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, w okresie od 28 października 2021 roku do grudnia 2022 roku Ambasada Szwajcarii w Polsce zaprezentuje w największych miastach Polski wystawę mobilną w instytucjach partnerskich.

Od 5 kwietnia wystawę będzie można oglądać w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Oficjalna inauguracja odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku
o godzinie 14:00 w Patio żółtym CNT (ul. Konarskiego 22B)
. Wystawę wspólnie otworzą J.E. Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri oraz J.M. Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Po inauguracji rozpocznie się panel dyskusyjny dla studentów Politechniki „Nauka i gospodarka dla zielonej przyszłości”, prowadzony przez Marka Durmałę.

Wystawa w CNT Politechniki Śląskiej dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych w dniach 5 - 26 kwietnia 2022 roku w godzinach otwarcia budynku.

Udostępnij:fbtwitter

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie