A A+ A++

Centrum Promocji i Komunikacji aktywnie działa na rzecz budowania wizerunku Politechniki jako uczelni innowacyjnej i prestiżowej. Staramy się zaskakiwać kreatywnością i świeżością pomysłów, tak aby informacja, którą wysyłamy wyróżniała się na tle pozostałych i docierała do właściwego odbiorcy.

Promujemy naukę oraz zachęcamy młodych ludzi do podejmowania studiów technicznych, organizujemy m.in. Dni Otwarte, Salon Maturzystów oraz spotkania w szkołach. Realizujemy kampanie reklamowe: rekrutacyjne oraz wizerunkowe.
Prowadzimy działania zmierzające do stworzenia skutecznego oraz zintegrowanego systemu przekazywania informacji, a także szeroko pojętej promocji Uczelni. W związku z tym przedstawiamy jej ofertę edukacyjną jak i potencjał naukowy i badawczy.
Staramy się być na bieżąco i pozostawać w kontakcie, dlatego prowadzimy konta uczelni na portalach społecznościowych w języku polskim i angielskim, zarządzamy uczelnianą stroną internetową oraz tworzymy TV Politechniki Śląskiej. Współpracujemy również z portalami edukacyjnymi w Polsce oraz zagranicą, gdzie promujemy ofertę edukacyjną Politechniki Śląskiej.

Zarządzamy prawem do używania logotypu politechnicznego. Prowadzimy sklep wewnątrzuczelniany, w którym sprzedajemy politechniczne gadżety.
Dzięki projektowanym przez nas wydawnictwom okolicznościowym informacja o Politechnice trafia do szerokiego grona odbiorców w kraju i za granicą.
Wydziałom oraz innym jednostkom uczelni oferujemy wsparcie i doradztwo w prowadzonych działaniach promocyjnych, poprzez współpracę z pełnomocnikami ds. promocji.