od 03-10-2022
do 13:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 06.10.2022 Aktualizacja: 06.10.2022

Inauguracja Nowego Roku Akademickiego

Już po raz 78. Politechnika Śląska zainauguruje rok akademicki. Uroczystość odbędzie się 3 października w Centrum Edukacyjno-Kongresowym o godz. 11.

Uroczystość będzie transmitowana pod linkiem: Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Politechnice Śląskiej - YouTube

– To będzie rok kolejnych wyzwań. Z jednej strony COVID-19, który nas nie opuszcza, ale też wojna za naszą wschodnią granicą, a co za tym idzie, kwestia uchodźców i organizacji odpowiedniego procesu kształcenia. To także kryzys ekonomiczny związany ze wzrostem cen energii i wynikający z tego wzrost kosztów kształcenia. Ważnym elementem jest też spadająca ogólna liczba kandydatów na studia. Musimy uatrakcyjnić ofertę dla młodych ludzi, zachęcić ich do podejmowania studiów, zapewnić im możliwość rozwijania zainteresowań i sprawić, aby te nasze obietnice były w trakcie studiów spełnione – powiedział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Wydarzenie rozpocznie się od przemówienia inauguracyjnego rektora Politechniki Śląskiej, następnie odbędzie się immatrykulacja studentów I roku.

Pokaż wszystkie
Eureca-PRO logo