od 02-06-2022
do 12:15
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 31.05.2022 Aktualizacja: 31.05.2022

Śląskie Dni Biotechnologii Bakcyl 2022

Wykłady popularnonaukowe, zajęcia laboratoryjne, ale też piknik i mecz siatkówki – znalazły się w programie Śląskich Dni Biotechnologii Bakcyl 2022. Dwudniowa impreza rozpocznie się w czwartek i jest organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów.

Impreza rozpocznie się w czwartek 2 czerwca od pikniku na Łące Igrowej. Później będzie czas na mecz siatkówki Prowadzący vs Studenci. Kolejne wydarzenia to spotkanie międzyrocznikowe i impreza w Spirali.

W piątek od rana w auli B w Centrum Edukacyjno-Kongresowym prowadzone będą wykłady popularnonaukowe, skierowane dla uczniów szkół średnich. Poprowadzą je: dr hab. inż. Danuta Gillner, prof. PŚ; prof. dr hab. inż. Andrzej Świerniak; mgr inż. Anna Byczek-Wyrostek oraz dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ. Mowa będzie m.in. o mikroorganizmach, supermikrobach i biodruku.

Ostatni punkt to zajęcia laboratoryjne w Centrum Biotechnologii, prowadzone mgr inż. Małgorzatę Adamiec-Organiściok oraz mgr inż. Filipa Gamonia. Obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: BAKCYL 2022 - Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów (polsl.pl)

Bakcyl-plakat-3.jpg (226,14 kB)

Pokaż wszystkie