od 11-03-2022
do 00:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 09.03.2022 Aktualizacja: 09.03.2022

Warsztaty dla dzieci - 50 lat misji Apollo 17

Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz, Ośrodek Kultury „Zameczek” i Astrohunters.pl zapraszają wszystkich w niezwykłą sentymentalną podróż śladami trzech śmiałków, którzy, ryzykując wszystko, udali się w największą przygodę ich życia.
Za pomocą ogromnego teleskopu popatrzymy na dolinę Taurus-Littrow, dokładnie w to miejsce, gdzie stoi do dziś, porzucony wrak lądownika Apollo 17.
Łacząc się zdalnie z serwerami specjalistycznej aparatury NASA - księżycową sondą LRO - poszukamy śladów aktywności astronautów na powierzchni Srebrnego Globu.
Podczas wydarzenia, w formie projekcji multimedialnej, w jasny i spektakularny sposób prześledzimy niesamowitą historię lądowania człowieka na Księżycu, stanowiącej inspirację dla wielu jako przykład pokonywania trudności, osiągania nieziemskich celów i spełniania najśmielszych marzeń.

Warsztaty i animacje dla dzieci odbędą się w związku z 50-leciem misji Apollo 17. Zapraszamy na udziału na Zamku w Czernicy. Wstęp bezpłatny.

Agenda wydarzenia:

• godz. 18.00 - Kosmiczne animacje dla dzieci
  • godz. 19.00 - Prelekcja o Księżycu
  • godz. 20.00 - Obserwacje Księżyca przez teleskop.

Więcej o wydarzeniu znajdą Państwo na fb:  https://fb.me/e/2YcQ3RPiN

Pokaż wszystkie