A A+ A++

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu dzięki zaangażowaniu mgr Beaty Lisowskiej odbyło się 11 lutego 2021 kolejne z cyklicznych spotkań grupy doradców zawodowych w trybie online.

 

Fot: Sławomir Piwowarek - psycholog PPP, Urszula Koszutska - Dyrektor PPP, Beata Lisowska - Koordynator Pracowni Edukacyjno-Zawodowej PPP

 

Współpraca Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa z PPP w Zabrzu trwa od 2009 roku. Tym razem zaprezentowano wyniki badań prowadzone przez profesorów Politechniki Śląskiej dr hab. inż. Małgorzatę Wyganowską i dr hab. inż. Katarzynę Tobór-Osadnik nad profilem kompetencyjnym idealnego inżyniera w oczach studentów i pracodawców.

- Kim jest współczesny inżynier? Przedstawicielem świata techniki, badaczem i twórcą czy menadżerem? Okazuje się, że najbardziej pożądana przez pracodawców jest odpowiedzialność, umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność, zdyscyplinowanie i pracowitość. Wykształcenie plasuje się dopiero na dalszej pozycji, natomiast etyka zawodowa mało jest ceniona zarówno przez pracodawców jak i samych studentów. Z przeprowadzonych badań wynika, że rynek pracy potrzebuje nie tylko wykształconego pracownika, ale osoby o określonych cechach. Warto się nad tym zastanowić planując kształcenie studentów kierunków technicznych, poszerzając je o nauki ekonomiczne i społeczne. Beata Lisowska

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie