A A+ A++
Autor: Katarzyna Tobór-Osadnik Publikacja: 09.10.2023 Aktualizacja: 09.10.2023

Pracownicy Katedry Mechanizacji i Robotyzacji Górnictwa na stażu w Japonii

W dniach od 25 sierpnia do 12 września 2023 r. pracownicy Politechniki Śląskiej odbyli staż w Yokohama National University w Japonii (www.ynu.ac.jp/english/). Celem wizyty była wzajemna wymiana doświadczeń zarówno w obszarze kształcenia studentów, jak i badań naukowych. W stażu uczestniczyli: dr inż. Wojciech Grzegorzek i dr inż. Daniel Adamecki z Katedry Mechanizacji i Robotyzacji Górnictwa oraz dr inż. Andrzej Wilk z Katedry Energetyki i Maszyn Przepływowych.

japonia.jpg (113,89 kB)

Wizyta w Yokohama National University, Jokohama, Japonia (od lewej: dr inż. Andrzej Wilk, dr inż. Daniel Adamecki, prof. Jun Matsui, dr inż. Wojciech Grzegorzek)

Podczas stażu była możliwość zapoznania się z programami i metodami nauczania stosowanymi w Yokohama National University. Przedstawiono program i metody prowadzenia zajęć na Politechnice Śląskiej, w szczególności w Katedrze Mechanizacji i Robotyzacji Górnictwa oraz w Katedrze Energetyki i Maszyn Przepływowych. Ważną częścią wizyty było zapoznanie się z bazą laboratoryjną wykorzystywaną w dydaktyce i w badaniach naukowych na Faculty of Engineering oraz w Department of Naval Architecture, Ocean and Aerospace Engineering, w tym z badaniami prowadzonymi we współpracy z przemysłem.  Zaprezentowano zakres badań elementów i zespołów maszyn prowadzonych w Katedrze Mechanizacji i Robotyzacji Górnictwa w tym badania związane z systemem monitorowania infrastruktury krytycznej oraz badania związane z maszynami energetycznymi i energią odnawialną, które są prowadzone w Katedrze Energetyki i Maszyn Przepływowych. Odbyte spotkania i wymiana doświadczeń mogą być podstawą do nawiązania współpracy dydaktycznej i naukowej, a także realizacji wspólnych projektów naukowych. Pobyt pogłębił wiedzę i doświadczenie w organizacji pracy naukowo-dydaktycznej na uczelni, a także umiejętności językowe. Wyjazd na zagraniczną uczelnię pozwolił także na nawiązanie nowych kontaktów i poznanie kultury, historii i gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pokaż wszystkie
photo

1-sza Międzynarodowa Konferencja Studencka „Geomatyka w Ograniczaniu Katastrof Naturalnych” Kambodża-Malezja-Filipiny. Wybrane Zagadnienia

2024-02-15 11:03:11
2024-02-15 11:22:48
15.02.2024
photo

Stacja referencyjna systemu ASG-EUPOS na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej !

2024-02-15 10:39:20
2024-02-15 11:00:16
15.02.2024
photo