Autor: Katarzyna Tobór-Osadnik Publikacja: 18.11.2021 Aktualizacja: 23.11.2021

Zapraszamy na warsztaty ProSkill

Drugie Zajęcia Mentoringowe dla studentów kierunków technicznych

w ramach realizacji projektu międzynarodowego współfinansowanego o nazwie „Development of a Skill Ecosystem in Visegrad Four Countries”

(Opracowanie ekosystemu umiejętności w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej)

realizowanego na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej

24 listopada 2021 r.

godz. 12.00 – 13.30:

Problemy zarządzania w przedsiębiorstwie przemysłowym

godz. 13.45 – 15.15:

Psychologiczne problemy pracy w przedsiębiorstwie

Zajęcia odbędą się w trybie on-line z użyciem komunikatora Zoom
Meeting ID: 997 3930 6316; Passcode: 614981

Zajęcia mentoringowe stanowią drugą część cyklu zajęć dla studentów naszej Uczelni przygotowanych w ramach projektu ProSkill dla nauczycieli, których pierwsza część odbyła się w lipcu tego roku a dwa następne edycje odbędą się wiosną i jesienią roku przyszłego.

Zajęcia, do uczestnictwa w których gorąco Państwa zachęcam w imieniu zespołu wykonawców projektu ProSkill oraz Dziekana Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Franciszka Plewy, mają za zadanie przedstawić przyszłym absolwentom i inżynierom rozpoczynającym karierę zawodową problemy i zagrożenia na jakie mogą się natknąć w przyszłej pracy oraz sposoby ich rozwiązania, w perspektywie specjalistów z zakresu zarządzania i psychologii.

Uczestnictwo w warsztacie proszę potwierdzić wpisując swoje dane (imię i nazwisko oraz adres e-mail i grupę/specjalność studiowania) oraz krótką opinię na temat zajęć do udostępnionego arkusza pod adresem: http://bityl.pl/jlQNi

O prowadzących:

Pan mgr inż. Adam Bosowski pełni funkcję Zastępcy Prezesa – Dyrektora Technicznego Zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Posiada stopnie magistra inżyniera w specjalności Technika Eksploatacji Złóż oraz Organizacja i Ekonomika Górnictwa uzyskane na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz magistra psychologa w specjalności psychologii klinicznej uzyskany w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Ukończył studia MBA w Collegium Humanum szkoły Głównej Menedżerskiej oraz studia podyplomowe w specjalnościach Zamówienia Publiczne (AGH w Krakowie) oraz Zarządzanie Projektami (Politechnika Śląska). Adam Bosowski jest specjalistą w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami, zarządzania jakością, psychologii w biznesie i organizacjach, kształtowania umiejętności miękkich i wielu innych zagadnień na styku nauk o zarządzaniu i psychologii.

Pani mgr Katarzyna Bosowska pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji FENIX – Powstań do Życia oraz Redaktora Naczelnego kwartalnika „FENIX – Psychoterapia”. Ukończyła studia magisterskie w specjalności Politologia Społeczno-Ustrojowa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Na kierunku Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Obecnie jest doktorantką w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Pani Katarzyna Bosowska odbyła liczne szkolenia i staże w zakresie terapii uzależnień. Pracowała między innymi w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa odwykowego w Gorzycach pełniąc w nim funkcje asystenta ds. terapii uzależnień, Kierownika Oddziału Terapeutycznego i Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Odwykowego. Posiada bogate doświadczenie między innymi w zakresie kształtowania umiejętności miękkich, empowermentu psychologicznego, samorozwoju i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych zajęciach mentoringowych.

Z poważaniem,

dr hab. inż. Grzegorz Strozik, prof. PŚ