Autor: Michał Jeleń Publikacja: 02.02.2022 Aktualizacja: 02.02.2022

Wyjazd do Estonii w ramach międzynarodowego projektu REMAKER

W dniach 26.01-28.01 pracownicy katedry KENER – dr inż. Marcin Zygmanowski oraz dr inż. Michał Jeleń – gościli z wizytą w Estonii, gdzie wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym związanym z nowym projektem międzynarodowym o akronimie REMAKER. Organizatorem spotkania był lider projektu, prof. Anton Rassolkin z Tallinn University of Technology. W spotkaniu uczestniczyli również dr Toomas Vaimann, Karolina Kudelina, Veroonika Shirokova, Sergei Pavlov oraz przedstawiciele West Bohemia University w Pilźnie (Czechy) – doc. Roman Pechanek i Ing. Lukáš Veg. Dodatkowo w formie zdalnej w spotkaniu brał udział polski koordynator projektu – prof. Mariusz Stępień oraz przedstawiciel Mittelhessen University of Applied Sciences w Gießen (Niemcy) – prof. Rafael Greszczynski.

Projekt REMAKER pt. “Retraining of Fossil Fuel Mining Area Workforce for Modern Industry” dotyczy przygotowania i organizacji kursów online w zakresie energoelektroniki, automatyki, robotyki oraz napędu elektrycznego, adresowanych do osób z przemysłu, pragnących zmienić lub wzbogacić swoje kompetencje zawodowe. Jego efektem będzie serwis internetowy, zawierający materiały dydaktyczne. Zespół z KENER odpowiedzialny jest za kurs energoelektroniki.

Na spotkaniu, oprócz poruszania spraw związanych z projektem, przedstawiciele poszczególnych uczelni wygłosili krótkie prezentacje na temat badań prowadzonych przez ich macierzyste jednostki. Ciekawym punktem wizyty było zwiedzanie laboratoriów wydziału oraz spotkanie z panią przewodnik, która oprowadziła uczestników po uczelni i przedstawiła jej historię. Organizatorzy zadbali też o czas wolny gości, organizując wizytę w lokalnym browarze, połączoną z degustacją kilku gatunków piw, dojrzewających w kadziach. Uczestnicy wyjazdu w czasie wolnym mieli też możliwość zwiedzenia stolicy Estonii – Tallina – m.in. pięknej starówki oraz muzeum morskiego.

Wizyta w Tallinie otworzyła cykl spotkań roboczych w ramach prowadzonego projektu REMAKER. Docelowo przewidziane są spotkania we wszystkich jednostkach zaangażowanych w projekt. Wyjazd przyczynił się też do nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych oraz zacieśnienia istniejących.

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58