A A+ A++
Autor: Wiesław Merten Publikacja: 02.06.2021 Aktualizacja: 02.06.2021

Wykłady naukowców Wydziału Elektrycznego na seminarium Oddziału Magnetics IEEE

W dniu 27 maja 2021 odbyło się w formie zdalnej seminarium naukowe Oddziału Magnetics Polskiej Sekcji IEEE. W trakcie seminarium dwa spośród czterech referatów dwa zostały wygłoszone przez naukowców naszego Wydziału.

Referat pt. „Modelowanie elektromagnetyczne transformatorów energetycznych” wygłosił mgr inż. Krzysztof Kubiczek z Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki. Badania prezentowane w tym referacie były wynikiem udziału mgra inż. Krzysztofa Kubiczka w realizacji projektu Biotrafo (wspólnie z mgr. inż. Pawłem Laskiem i prof. Mariuszem Stępniem) realizowanym w formie stażu naukowego w Universidad del Litoral w Argentynie, finansowanego w ramach mechanizmu RISE (Research and Staff Exchange) programu Horizon2020.

Drugi referat związany z naszym Wydziałem zaprezentowany został przez mgr. inż. Pawła Laska z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki. Nosił on tytuł „Pompy pola magnetycznego do nadprzewodników masywnych” i związany był z badaniami prowadzonymi przez p. mgr. inż. Pawła Laska w ramach pracy doktorskiej.

Pozostałe dwa referaty na seminarium zaprezentowali: dr hab. inż. Zygmunt Mikno, Zastępca Dyrektora Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz mgr inż. Michał Stebel z Katedry Techniki Cieplnej naszej uczelni. Drugi ze wspomnianych referatów dotyczył również badań realizowanych w ramach projektu Biotrafo.

Organizatorem seminarium byli: dr hab. inż. Mariusz Stępień, prof. PŚ z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki, który w kadencji 2020-21 pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Oddziału Magnetics oraz dr inż. Radosław Jeż, Sekretarz Oddziału. Więcej na temat działalności Oddziału Magnetics Polskiej Sekcji IEEE można znaleźć na stronie: https://ewh.ieee.org/r8/poland/mags/

dr hab. inż. Mariusz Stępień, prof. PŚ

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58