A A+ A++
Autor: Wiesław Merten Publikacja: 20.05.2021 Aktualizacja: 20.05.2021

Nawiązanie współpracy badawczej z Instytutem Automatyki Systemów Energetycznych sp. z o.o. z Wrocławia

Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej nawiązał współpracę badawczą z Instytutem Automatyki Systemów Energetycznych sp. z o.o. z Wrocławia.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych sp. z o.o. to innowacyjne przedsiębiorstwo, w ramach którego działa Centrum Badawczo-Rozwojowe z przyznaną kategorią naukową B. Przedsiębiorstwo jest dostawcą uznanych w kraju autorskich systemów: DCS MASTER, UNIMAT, UNIKONT, narzędzi inżynierskich i urządzeń AKPiA (Aparatura Kontrolno-Pomiarowa i Automatyka) dedykowanych dla sektora przemysłowego. Ponadto, Instytut posiada akredytowane Laboratorium Badawcze i Wzorcujące, które świadczy usługi komercyjne, w szczególności dla aparatury AKPiA, w zakresie oddziaływań środowiskowych i kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Spółka współpracuje z renomowanymi ośrodkami naukowymi z kraju i z zagranicy jako kluczowy partner przemysłowy.

Współpraca Wydziału Elektrycznego z IASE sp. z o.o. będzie w szczególności rozwijana w zakresie opracowania nowych rozwiązań dla dynamicznie zmieniającej się branży elektroenergetycznej. W odpowiedzi na aktualne oczekiwania energetyki Wydział Elektryczny będzie liderem w pracach B+R zmierzających do opracowania nowatorskich urządzeń energoelektronicznych i systemów sterowania poprawiających jakość dostarczanej energii wytwarzanej przez hybrydowe jednostki zasilania, w skład których wchodzą generatory OZE i magazyny bateryjne. Istotnym elementem współpracy będą projekty aplikacyjne zmierzające do opracowania i wdrożenia filtrów aktywnych SN na bazie surperkondensatorów.

dr hab. inż. Zbigniew Kaczmarczyk, prof. PŚ

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58