A A+ A++

Korzyści płynące ze studiowania na specjalizacji Inżynieria Chemiczna (studia magisterskie)

 

  • Wzmocnienie umiejętności inżynierskich (poprzez przedmioty takiej jak Inżynieria reaktorów chemicznych, Projektowanie systemów procesowych, Optymalizacja procesowa) i ich rozszerzenie (poprzez przedmioty takiej jak Krystalizacja masowa, Specjalne procesy separacji, Fluidyzacja i transport pneumatyczny)
  • Wzmocnienie kompetencji personalnych
    • nauka adaptacji wiedzy z zakresu chemii i dziedzin pokrewnych do rozwiązywania problemów inżynierii chemicznej
    • nauka wykorzystania zasobów sieciowych (bazy danych, źródła elektroniczne) do projektowania procesów chemicznych
    • nauka prezentowania wyników w formie prac naukowych (raporty, publikacje, rozprawy) oraz prezentacji, w tym multimedialnych (również w języku angielskim)
  • Duży nacisk na projektowanie wspomagane komputerowo
    • tworzenie dokumentacji technicznej, w tym wykonawczej oraz  trójwymiarowych odwzorowań aparatury chemicznej i instalacji za pomocą oprogramowania Autocad
Mieszalnik
    • projektowanie złożonych systemów procesowych z wykorzystaniem oprogramowania Chemcad (np. obliczenia stanów ustalonych i nieustalonych, projektowanie i dobór aparatów i ich elementów np. wymienników ciepła za pomocą modułu CC-Therm)
ChemCAD
    • symulacje komputerowe procesów z wykorzystaniem numerycznej mechaniki płynów CFD (tworzenie różnych typów siatek numerycznych, symulacja i analiza przepływów jednofazowych i wielofazowych, podstawy optymalizacji procesu z wykorzystaniem CFD)
CFD1
CFD
    • modelowanie procesów inżynierii chemicznej z wykorzystaniem języka programowania VBA (numeryczne rozwiązywanie całek, równań różniczkowych itp.)
VBA
    • Proces dydaktyczny wzmacniany przez współpracę z partnerami przemysłowymi oraz środowiskiem naukowym. Profil kształcenia, treści programowe kształtowane są również przez konsultacje z partnerami przemysłowymi, tak aby zapewnić możliwie wysoka konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy. Prace magisterskie realizowane są we współpracy z zakładami przemysłowymi i obejmują rozwiązywanie konkretnych problemów, w tym prowadzenie badań na terenie tych zakładów
    • Realizowane są również prace dyplomowe obejmujące badania laboratoryjne we współpracy z renomowanymi jednostkami naukowymi zarówno w Nasi absolwenci są zaawansowanymi użytkownikami oprogramowania AutoCAD,  dysponują umiejętnościami pozwalającymi na uzyskanie certyfikatu AutoDESK, na poziomie „professional” Uczelni jak i spoza niej. Obejmuje to wyjazdy zagraniczne, np. w ramach programów mobilności - wymiany studenckiej. Wartościowe wyniki uzyskiwane w ramach takich prac dyplomowych przedstawiane są na konferencjach oraz publikowane w czasopismach naukowych). Studentom oferowane jest uczestnictwo w obozach naukowych realizowanych na terenie zakładów przemysłowych, dających możliwość sprawdzenia swych umiejętności w praktyce.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie