Autor: System Publikacja: 29.01.2021

Obowiązkowe szkolenia w projekcie „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse”

Zgodnie z Zarządzeniem nr 190/2020 Rektora Politechniki Śląskiej w sprawie szkoleń dla pracowników Uczelni w ramach projektu pn. „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse” zostaną zorganizowane zajęcia podnoszące świadomość w zakresie potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Centrum Wiedzy Projektowania Uniwersalnego, Biuro Karier Studenckich oraz Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnościami zapraszają pracowników Politechniki Śląskiej na obowiązkowe szkolenia. Ich tematyka obejmie zakres projektowania uniwersalnego (projektowanie produktów i otoczenia, w taki sposób, by mogły być one użyte przez wszystkich ludzi), edukacji włączającej (zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich osób uczących się) oraz ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenia dla kadry dydaktycznej:
• Szkolenie z podnoszenia świadomości nt. potrzeb osób z niepełnosprawnościami – poziom podstawowy/rozszerzony;
• Szkolenia z zakresu projektowania uniwersalnego;
• Szkolenia z zakresu edukacji włączającej;
• Szkolenie dla lektorów języków obcych – metodyka nauczania.

Szkolenia dla kadry kierowniczej
• Szkolenie z bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami podczas ewakuacji z obiektów użyteczności publicznej.

Szkolenia dla kadry administracyjnej
• Szkolenie z bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami podczas ewakuacji z obiektów użyteczności publicznej;
• Szkolenia z zakresu projektowania uniwersalnego (dla działu technicznego i administratorów budynków);
• Szkolenie z doradztwa zawodowego (dla pracowników Biura Karier Studenckich i Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami).

Celem projektu „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse” jest wzrost dostosowania Politechniki Śląskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnością w zakresie dostępności architektonicznej, komunikacyjnej, informacyjnej, informacyjnej i procedur kształcenia Przedsięwzięcie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich POWR.03.05.00-00-A084/19.

Zajęcia rozpoczną się w lutym 2021 roku. Szczegółowe informacje związane z ich realizacją znajdują się na stronie projektu.

Pokaż wszystkie
photo

Dr inż. Joanna Tobiasz nagrodzona za najlepszą pracę doktorską w międzynarodowym konkursie

2024-03-28 08:53:00