A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 07.07.2020

Droniada 2020 – Sukces High Flyers! Udało się! Mamy to!

II miejsce w klasyfikacji generalnej i I miejsce w konkurencji „korytarz życia”
Wykorzystanie dronów do identyfikacji intruzów w korytarzach życia oraz do wykrywania patogenów chorób roślin – to dwie główne konkurencje na tegorocznej Droniadzie GZM, która odbyła się na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 1-4 lipca 2020 r.
W pierwszej konkurencji dron miał wykryć intruza blokującego powstały na autostradzie korytarz życia, a następnie ustalić sprawcę wykroczenia i przekazać raport policji. Nasza platforma poprawnie wykonała zadanie uzyskując największą liczbę punktów wśród startujących drużyn.
W rezultacie w konkurencji „korytarz życia” zespół High Flyers zdobył I miejsce oraz Nagrodę Sieci Badawczej Łukasiewicza w wysokości 2500 zł.
W drugiej konkurencji o nazwie „Trzy kolory” należało wykryć ogniska chorób roślin: mączniaka rzekomego kapustowatych, fytoftorozę oraz mączniaka prawdziwego. Wyróżniają się one odpowiednią barwą RGB, przyporządkowaną figurą geometryczną i wielkością zajętej powierzchni.
W tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się zespół Melavio z Politechniki Warszawskiej, a nasz zespół zajął wysokie II miejsce.
Po podsumowaniu punktów z poszczególnych konkurencji oraz prezentacji, w klasyfikacji generalnej zespół High Flyers zdobył II miejsce, z czego  bardzo się cieszymy!
Droniada bazuje na rywalizacji zespołów akademickich, które w praktyce mogą zaprezentować swoje rozwiązania przed potencjalnymi inwestorami. Scenariusze zadań konkursowych oparte są o „życiowe” sytuacje, w których drony mogą stanowić realne wsparcie. Droniada od 2014 r. pokazuje możliwości technologiczne przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, teleinformatyki i systemów analizy informacji. Tegoroczna edycja konkursu miała na celu przygotowanie młodych kadr do wsparcia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska i rolnictwa precyzyjnego.
Skład drużyny konkursowej: Jacek Grzybowski, Łukasz Ungier, Tomasz Kudala, Wojciech Stańczuk. Osoby zaangażowane w przygotowania: Izabela Stępień, Paweł Piórkowski, Dawid Rudy.
Opiekunowie koła naukowego High Flyers: dr hab. inż. Roman Czyba, prof. PŚ (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki), dr hab. inż. Marcin Lemanowicz, prof. PŚ (Wydział Chemiczny).
Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę, sympatykom za wsparcie oraz współzawodniczącym zespołom za zaciętą walkę!
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie