W dniach 5 i 6 lipca 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów studenckich zorganizowanych przez Katedrę Teorii, Projektowania i Historii Architektury w semestrze letnim 2020/2021. Konkursy zorganizowane były w ramach Projektów Naukowo-Badawczych realizowanych w Katedrze RAr-3. Kierownikiem projektów NB był Prof. dr hab. inż. arch. Jan Rabiej.

Partnerem projektu NB pt.: Analiza koncepcji architektonicznych obiektu wielofunkcyjnego - mieszkalnego, usługowego i opiekuńczo-leczniczego - dla grupy wiekowej +65, zlokalizowanego w uwarunkowaniach śródmiejskich Gliwic, była firma Wektor Inwestycje z Gliwic. Tematem konkursu, który realizowany był w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne na 6 semestrze studiów I stopnia, był Projekt koncepcyjny budynku mieszkalno-usługowego 65+, w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego. Jury konkursowe przyznało 3 równorzędne wyróżnienia dla zespołów autorskich:

• Zuzanna Jóźwiak, Natalia Graba - konsultacje: dr inż. arch. Anna Sulimowska
  • Magdalena Borowiecka, Kamil Bryłka - konsultacje: dr inż. arch. Adam Gil
  • Paulina Jeziorska, Oliwia Kapczyńska - konsultacje dr hab. inż. arch. Krzysztof Zalewski, prof. PŚ,

Partnerem projektu NB pt.: Koncepcje zastosowania ceramiki budowlanej w projektach architektonicznych obiektu wielofunkcyjnego - mieszkalnego, usługowego i opiekuńczo-leczniczego - dla grupy wiekowej +65, zlokalizowanego w uwarunkowaniach śródmiejskich Gliwic była firma Winerberger.

Jury konkursowe przyznało 3 równorzędne wyróżnienia dla zespołów autorskich:

• Paulina Zych, Dominik Kowalski - konsultacje: dr inż. arch. Krzysztof Kozak
  • Kajetan Stachowiak, Paweł Markowski - konsultacje: dr inż. arch. Krzysztof Kozak
  • Martyna Skruch, Justyna Wybrańczyk ­- konsultacje: dr inż. arch. Krzysztof Kozak

Wszystkim Laureatom gratulujemy, zapraszamy na wystawę prac konkursowych oraz wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem dyplomów. Uroczystość zgodnie z planem odbędzie się jesienią tego roku w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Jednocześnie dziękujemy naszym Partnerom - Firmie Wektor Inwestycje z Gliwic oraz Firmie Winerberger, że zdecydowali się realizować wspólne przedsięwzięcia w trudnym czasie pandemii, a wszystkim pracownikom dydaktycznym oraz studentom za zaangażowanie i intensywną pracę podczas zajęć on-line.