Autor: Mirosław Rogula Publikacja: 05.04.2022 Aktualizacja: 05.04.2022

Tubądzin Design Awards 2022

W imieniu organizatora – Tubądzin Management Group Sp. z o. o. – zapraszamy do udziału w IV edycji międzynarodowego konkursu dla architektów, projektantów i studentów Tubądzin Design Awards 2022.

„W TDA dbamy o to, by zasady konkursu były przejrzyste, kryteria jury obiektywne, a benefity oferowane laureatom wartościowe. Naszym celem jest budowa społeczności, która podąża za wyzwaniami narzucanymi przez współczesność, a jednocześnie potrafi sprostać globalnym wyzwaniom. Z tego powodu tematem przewodnim IV edycji konkursu TDA przyświecają trzy hashtagi: #life #culture #human.” (tubadzin.pl/design)

Studentów w szczególności zachęcamy do udziału w kategoriach: Young Power oraz Culture Form. Wykładowców - projektantów praktyków zapraszamy do kategorii Unlimited Architecture, Everyday Design oraz Culture Form. Poniżej szczegóły zadań konkursowych w poszczególnych kategoriach:

Kategorie:

a) Young Power - Kategoria dedykowana studentom studiów kierunkowych wyższych (architektura, architektura wnętrz, projektowanie).

Zgłoś swój projekt koncepcyjny z obszaru:

1. architektury
  2. architektury wnętrz
  3. nietypowych zastosowań płytek ceramicznych

b) Everyday Design - Kategoria dedykowana architektom i projektantom

Zgłoś swoją realizacje (lub projekt w trakcie realizacji) z obszaru wnętrz prywatnych lub publicznych dotyczącą:

1. kuchnia
  2. łazienka
  3. salon

c) Unlimited Architecture - Kategoria dedykowana architektom, architektom wnętrz, projektantom oraz biurom architektonicznym. Zgłoś swoją realizacje (lub projekt w trakcie realizacji) z obszaru

1. architektury kubaturowej
  2. architektury wnętrz
  3. obiektów
  4. elewacji
  5. nietypowych zastosowań płytek

d) CultureFORM - Kategoria dedykowana wszystkim grupom – studentom, architektom i projektantom.

1. W tej kategorii możesz zgłaszać dowolne projekty przestrzeni publicznej i prywatnej, które inspirowane są kulturą. Zaproponuj projekty publicznej albo prywatnej przestrzeni, a nawet elementy wyposażenia wnętrz, której będą współistnieć z kulturą!

Międzynarodowe jury konkursu:

Allan Starski, Polska - Przewodniczący jury, scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara

Martin Duplantier, Francja - Przewodniczący francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”

Małgorzata Szczepańska, Polska - Redaktor Naczelna i Dyrektor Kreatywna magazynu Elle Decoration

Melike Altınışık, Turcja - Architektka, Założycielka i Główna Architektka w Melike Altınışık Architects - MAA

Tomasz Smus, Polska - Architekt Grupy Tubądzin

Terminy:

Zgłoś minimum jeden projekt w co najmniej jednym z etapów TDA i zostań jednym z trzech etapowych zwycięzców w każdej kategorii.

I etap - od 1 marca 2022 do 31 maja 2022 II etap - od 1 czerwca 2022 do 31 sierpnia 2022 III etap - od 1 września 2022 do 30 listopada 2022

Etapowi zwycięzcy, to finaliści, z który następnie Jury wytypuje laureatów konkursu.

Nagrody:

Łączna wartość nagród w konkursie TDA to 78 000 euro Poznaj szczegóły nagród na stronie konkursu.

Studentom architektury wnętrz naszej Uczelni, szczególną uwagę zwracamy na nagrodę główną w kategorii Young Power - staż w Martin Duplantier Architectes w Paryżu, która pozwoli zdobyć doświadczenie projektowe w międzynarodowym biurze projektowym.

A także szereg atrakcyjnych nagród etapowych - nagrody finansowe, rzeczowe, nagrody od sponsorów wysokiej wartości oprogramowania do profesjonalnego projektowania Graphisoft / WSC Sp. z o.o i Cad Projekt K&A. Dodatkowo nagrodzeni zostaną wywiadami i promocją w mediach branżowych, materiałami przeznaczonymi do promocji digitalowej; publikacje i promocja na stronie TDA, Tubądzin, Tubądzin Design Community, na firmowym profilu społecznościowym Facebook, w magazynie Elle Decoration, na stronach Partnerów Konkursu, Partnerów konkursu, oficjalnych stronach jurorów oraz międzynarodowa publikacja wygranych i wyróżnionych prac w Katalogu Inspiracji TDA.

STRONA KONKURSOWA:

Zgłoś swój projekt: www.tubadzin.pl/design

Infolinia +48 662 015 830 (8-16 CET) tda@tubadzin.pl

Pokaż wszystkie

Godziny dziekańskie 26.04.2024 od 8.00-12.00

2024-04-19 12:02:30
2024-04-19 12:09:08
photo

KURS DOKSZTAŁCAJĄCY DLA PRZYSZŁYCH ARCHITEKTÓW ORGANIZOWANY PRZEZ ŚLĄSKĄ OKRĘGOWĄ IZBĘ ARCHITEKTÓW RP

2024-04-19 07:56:51
2024-04-19 07:59:22