Autor: Mirosław Rogula Publikacja: 14.02.2022 Aktualizacja: 14.02.2022

Uroczyste otwarcie Sali 101

W dniu 11 lutego Dziekan Wydziału Prof. PŚ Klaudiusz Fross w obecności przedstawicieli sponsora Weninger sp. z o.o. oraz zaproszonych gości dokonał otwarcia multimedialnej Sali 101 – innowacyjnych metod kształcenia. W otwarciu wzięli udział: mgr inż. Krzysztof Piechaczek, Prezes Zarządu Weninger, mgr inż. Maciej Sporek, Wiceprezs Zarządu Weninger, Prodziekani, Kierownicy Katedr, Przedstawiciele Samorządu Doktorantów i Studentów, pracownicy administracji, BOS, Media PŚ. JM Rektor PŚ Prof. Arkadiusz Mężyk oraz Prof. Anna Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego oglądali Salę 101 w dniu 8 lutego. Podczas wizyty JM Rektora odbył się także pokaz technologii MR (mixed reality).

Sala 101 – zajęcia dydaktyczne projektowe, seminaria, wykłady, obrony dyplomów i doktoratów, studia podyplomowe, prezentacje, pokazy, szklenia, spotkania samorządów studentów i doktorantów, z partnerami i gośćmi Wydziału, katedralne itp. - stacjonarne, hybrydowe, on-line.

Sala będzie udostępniona dla zajęć projektowo-seminaryjnych od nowego semestru
(luty 2022) dla jednej grupy projektowej (pojemność: całkowita 45 os. konsultacje przy stole 12 os., prezentacje i wykłady 15-18-30 os.).

Sala 101 daje nowe możliwości, które warto wykorzystać. Dwa multimedialne ekrany umożliwiają m.in. prezentacje projektu, wykładu, połączenie z Internetem, wyszukiwanie danych i materiałów do ćwiczeń na bieżąco, rysowanie, szkicowanie, korekty projektowe, zapisywanie danych, wysyłanie danych, połączenie ze studentami prowadzącymi oraz gośćmi w formie zdalnej, konsultacje on-line, prowadzenie zajęć hybrydowych itp. Sala posiada 4 strefy pracy studenta nazwane koncepcyjnie: „klub dyskusyjny”  - prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, zaproszony gość; „trawnik inspiracji”  - prezentacja projektu i konsultacje; „poczekalnia” – praca własna; „zadanie i wiedza” - praca grupowa, wyszukiwanie danych w Internecie, rysowanie. 8 scen świetlnych (w tym podświetleń dekoracyjnych) pozwalana na komfortowe użytkowanie. 101 to różne możliwości konfiguracji i przekształceń wnętrza, np. otwarcia układu 3 stref.

14 lutego w Sali 101 odbędzie się pierwsza obrona doktorska.

„Długo oczekiwany moment daje wiele satysfakcji. 101 - to multimedialna sala nowych form dydaktyki, to nowoczesna dydaktyka w systemach stacjonarnym, hybrydowym i zdalnym. Sponsorem prac budowlanych, wymiany instalacji, elementów wykończenia (posadzka, sufit akustyczny, rolety, oświetlenie) oraz wyposażenia meblowego jest firma Weninger. Wydział wyposażył salę w dwie multimedialne tablice. To pierwszy taki kompleksowy remont finansowany przez partnera zewnętrznego.

Podziękowania kieruję do Firmy Weninger, a przede wszystkim Prezesa Pana Krzysztofa Piechaczka oraz Wiceprezesa Pana Macieja Sporek, którzy z tak dużym zaangażowaniem, dbałością o jakość i wszelkie szczegóły przeprowadzili remont do końca. Cieszy fakt, że wielu osobom udział w tym zadaniu, w tworzeniu nowej jakości na Wydziale dał wiele satysfakcji.”

Prof. PŚ, Klaudiusz Fross
Dziekan Wydziału Architektury PŚ

schemat sali 101

Pokaż wszystkie