Na zdjęciu widzimy dwójkę studentów w laborantem – chłopak i dziewczyna. Widzimy ich od ramion w górę. Dziewczyna stoi bokiem chłopak przodem. Oboje mają białe fartuchy. Stoją przy aparaturze laboratoryjnej i patrzą na pompę .

Wytyczne MEiN dotyczące funkcjonowania uczelni w okresie epidemii

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego oraz powrotem studentów na uczelnie Ministerstwo Edukacji i Nauki w porozumieniu z przedstawicielami środowiska akademickiego oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało wytyczne dotyczące bezpiecznego funkcjonowania uczelni i innych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego w czasie epidemii.

Wytyczne są zbiorem zaleceń, porad i sugestii, które powinny być stosowane z uwzględnieniem zmieniającej się sytuacji prawnej, lokalnej liczby zachorowań, dynamiki rozwoju epidemii, oceny kluczowych czynników ryzyka oraz uwarunkowań organizacyjnych i technicznych danej uczelni.

Wszystkie decyzje podejmują rektorzy albo dyrektorzy instytutów, jako odpowiedzialni za bezpieczeństwo kierowanych podmiotów. Dotyczą one w szczególności:

- sposobu prowadzenia kształcenia i warunków realizacji zajęć,

- opracowania planów działania w sytuacji awaryjnej oraz ich aktualizacji,

- organizacji wszelkich wydarzeń/spotkań społeczności.

Więcej informacji Wytyczne bezpiecznego funkcjonowania uczelni i innych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w okresie epidemii - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Więcej informacji o organizacji roku akademickiego na Politechnice Śląskiej Politechnika Śląska | Organizacja roku akademickiego 2021/2022 (polsl.pl)