Wystawa Miasto Zabrze
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 14.06.2021

Wystawa „Modele struktury miasta Zabrze”

Zapraszamy do udziału w wystawie w galerii Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej prezentującej między innymi modele fizyczne, cyfrowe oraz rzeczywistości rozszerzonej przestrzeni publicznych miasta Zabrze. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca o godz. 11:00.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach współpracy z miastem Zabrze oraz międzynarodowym projektem ARCHEA. Odbędzie się pod patronatem Oddziału Śląskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Wystawę przygotowali studenci 3. roku Wydziału Architektury w ramach przedmiotu struktura miasta pod kierunkiem dr. inż. arch. Tomasza Bradeckiego.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele miasta Zabrze, przedstawiciele Oddziału Śląskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich, a także prof. Allesandro Camiz (Özyeğin University, Faculty of Architecture and Design, Istanbul) oraz prof. Lamberto Amistadi (University of Bolonia, Department of Architecture, Cesena).

Ze względu na ograniczenia higieniczno-sanitarne wystawa odbędzie się z udziałem ograniczonej liczby gości. Dla wszystkich zainteresowanych będzie jednakże dostępna za pośrednictwem kanału YouTube, a wybrane materiały cyfrowe będą dostępne także na fanpage’u Wydziału Architektury . Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z modelami fizycznymi, cyfrowymi oraz rzeczywistości rozszerzonej wybranych przestrzeni Zabrza, a także obejrzeć film przedstawiający prezentację studentów i wysłuchać dyskusji na temat projektu.

Serdecznie zapraszamy!