Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 18.05.2022

Wystawa „MMMBYTOM.  Mieszkać w Bytomiu”   

23 maja 2022 roku odbędzie się wernisaż wystawy „MMMBYTOM. Mieszkać w Bytomiu”. Jest ona jednym z efektów współpracy Politechniki Śląskiej z miastem Bytom.

W ramach współpracy studenci Uczelni mieli zaprojektować nową, wielorodzinną zabudowę mieszkaniową we wskazanych przez władze Bytomia fragmentach miasta. Projekty studentów realizowane były w latach 2020-2022 na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, w ramach przedmiotu: projektowanie architektoniczne; projektowanie wielorodzinnych zespołów i budynków mieszkalnych.

Prowadzącymi przedmiot byli dr hab. inż. arch. Grzegorz Nawrot, prof. PŚ. i dr inż. arch. Jan Kubec, a koncepty wykonano pod kuratelą doświadczonych architektów, pracowników Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej. W wyniku umowy Miasta z Uczelnią, opracowano ponad 300 projektów.

Kilkadziesiąt z nich będzie można zobaczyć na wystawie „MMMBYTOM.  Mieszkać w Bytomiu” w Centrum Handlowym Agora Bytom w galerii „Na poziomie”. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 maja 2022 roku o godz. 16.00.                                                                                                           

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie