Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 04.01.2022

Współpraca Politechniki Śląskiej z firmą Bayer

Wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz programy staży studenckich w dziedzinie technologii informatycznych - Politechnika Śląska podpisała umowę o współpracy z firmą Bayer i jej nowo otwartym centrum cyfrowym Digital Hub. Współpracę koordynuje Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ.

Politechnika Śląska nawiązała współpracę z firmą Bayer i jej nowo otwartym centrum cyfrowym Digital Hub. Obejmie ona dwa obszary: program staży studenckich w dziedzinie technologii informatycznych o nazwie „Zaprogramuj swoją karierę” oraz wspólne projekty badawczo-rozwojowe realizowane z uczelnią.

Digital Hub opracowuje innowacyjne rozwiązania cyfrowe, wspierające ochronę zdrowia i rolnictwo. Firma Bayer rozwija też innowacje w zakresie life science we współpracy z wiodącymi na świecie uczelniami technicznymi, takimi jak Massachusetts Institute of Technology. Do tego grona dołącza teraz Politechnika Śląska. Digital Hub firmy Bayer oferuje studentom zdobywanie doświadczenia i pracę w międzynarodowych zespołach w takich obszarach, jak data science, software engineering, IT security engineering, full stack engineering, data engineering.

Umowa z Politechniką Śląską została zawarta w grudniu 2021 r. Program wystartuje w 2022 roku. Pierwsza grupa studentów rozpocznie staż w marcu, kolejna w październiku. Udział w nich weźmie kilkudziesięciu stażystów. Przygotowano dla nich 5-miesięczny moduł zawodowo-szkoleniowy. Dodatkowo Digital Hub firmy Bayer planuje realizację wspólnych projektów badawczych w obszarze rozwiązań cyfrowych dla rolnictwa. Ich start przewidziano na trzeci kwartał 2022 roku.

Więcej o współpracy z Digital Hub na stronie:  Silesian University of Technology | Aktualnosci (polsl.pl) oraz Digital Hub firmy Bayer rozpoczyna współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Politechniką Śląską (ceo.com.pl)