Na zdjęciu widzimy grafikę zapraszającą na konferencję, napisy są w języku angielskim
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 22.11.2022

V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna

Zastosowanie nowoczesnych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa na lotniskach – to temat przewodni rozpoczynającej się 23 listopada w Szczyrku - V Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Zarządzanie Bezpieczeństwem w Technikach, Technologiach i Polityce Transportowej”.

Celem konferencji jest integracja środowisk reprezentujących wszystkie rodzaje transportu ze szczególnym uwzględnieniem obszaru bezpieczeństwa a także nawiązanie trwałej współpracy. Konferencja odbędzie się w dniach od 23 do 25 listopada 2022 roku w Szczyrku.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej. Udział w nim wezmą przedstawiciele m.in. Górnośląskiego Towarzystwo Lotniczego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Transportu Kolejowego, Instytutu Transportu Samochodowego a także przedstawiciele firm lotniczych.

Na spotkaniu poruszane będą kwestie związane z funkcjonowaniem zintegrowanego systemu bezpieczeństwa w transporcie (lotniczym, drogowym, szynowym, morskim, wodnym śródlądowym i kosmicznym) oraz jego technicznymi, ekonomicznymi, politycznymi, psychologicznymi aspektami.

W konferencji udział weźmie prof. Elmar Wilczek, wybitny ekspert w dziedzinie lotnictwa. Profesor spotka się także ze studentami Politechniki Śląskiej w Centrum Edukacyjno-Kongresowym w Gliwicach, gdzie wygłosi wykład pt. "Pionierzy lotnictwa na Śląsku i ich osiągnięcia". Wykład odbędzie się 24 listopada 2022 roku o godzinie.16.00 a Auli E.

Więcej informacji na stronie: Silesian University of Technology | Konferencja (polsl.pl).