Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 01.08.2022

Trwa Letnia Szkoła Przedsiębiorczości

Trwa 10. edycja Letniej Szkoły Przedsiębiorczości, organizowanej przez Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

W tym tygodniu – do 5 sierpnia – godziny pracy doradców zawodowych są wydłużone do godz. 18:00.

Głównym celem Letniej Szkoły Przedsiębiorczości jest wzmocnienie wśród uczestników kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, informatyki, kompetencji językowych, komunikacyjnych i z zakresu zarządzania. Udział w zajęciach ułatwia studentom wejście na rynek pracy, a absolwentom i pracownikom funkcjonowanie w środowisku pracy i odnoszenie sukcesów na polu zawodowym.

Szkolenia i warsztaty realizowane w okresie letnim w ramach projektu Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje to m.in. AutoCad projektowanie 2D i w przestrzeni 3D; wizualizacja procesów przemysłowych WinCC; kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG; sztuczna inteligencja w języku Python; analityczne rozwiązywanie problemów – warsztat kształcący kompetencje analityczne, sztuka prezentacji i wystąpień publicznych – warsztat kształcący kompetencje komunikacyjne; asertywność i współpraca - warsztat kształcący kompetencje komunikacyjne.

Są też kursy językowe w postaci certyfikowanych szkoleń.

Ponadto Biuro Karier Studenckich oferuje szkolenia językowe podnoszące kompetencje językowe w zakresie słownictwa specjalistycznego/branżowego – zakres tematyczny dobrany jest zgodnie ze studiowanym kierunkiem studiów. BKS na szkolenia zaprasza studentów czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Prowadzony jest również programy stażowy – Politechnika Śląska nowoczesnym europejskim uniwersytetem technicznym. BKS do udziału zaprasza studentów czterech ostatnich semestrów studiów I stopnia oraz wszystkich studentów II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Dostępne są też konsultacje psychologiczne. Specjalista dyżuruje pod numerem 691 441 028.

Szczegółowych informacji można się dowiedzieć telefonicznie i mailowo: tel. 32 237 15 59 / 32 237 20 75; kariera@polsl.pl / start@pols.pl / staze@polsl.pl.

Siedziba Biura Karier Studenckich znajduje się w Gliwicach przy ul. Konarskiego 20 p.106.