Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 18.06.2024     Aktualizacja: 19.06.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Surowce przyszłości - wykład w ramach Tygodnia Śląska na PŚ

24 czerwca 2024 roku na Politechnice Śląskiej odbędzie się wykład dra inż. Jacka Nowaka pt. "Surowce przyszłości. Bez nich nie byłoby nowych technologii". Wydarzenie organizowane jest w ramach Tygodnia Śląska, podczas obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, surowce takie jak metale ziem rzadkich (REE), miedź oraz różnorodne rudy metali odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej przyszłości. Podczas spotkania omówimy, jakie wyzwania i możliwości stoją przed nami w kontekście coraz większej konsumpcji zarówno surowców odnawialnych, jak i nieodnawialnych. Dowiemy się czy era węgla kamiennego, utożsamianego ze Śląskiem rzeczywiście się kończy? Czy węgiel kamienny wciąż jest kluczowym elementem globalnej gospodarki energetycznej? Wykład pozwoli zrozumieć, dlaczego węgiel pozostaje istotnym surowcem energetycznym, jakie innowacje pozwalają na jego bardziej efektywne i ekologiczne wykorzystanie, oraz jak może on współistnieć z nowoczesnymi technologiami.

Nasze spotkanie to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale również okazja do dyskusji o przyszłości cywilizacji w kontekście zrównoważonego rozwoju. Zastanowimy się wspólnie, jak zarządzać zasobami, aby zapewnić stabilny rozwój i jakie są perspektywy dla przyszłych pokoleń w obliczu wyzwań związanych z konsumpcją zasobów naturalnych.

Wykład odbędzie się na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, 24 czerwca 2024 roku o godzinie 12.15 oraz 16.15.

Więcej informacji na stronie: https://program.miastonauki.pl/surowce-przyszlosci-bez-nich-nie-byloby-nowych-technologii.

slider z tekstem

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie