mini_6 (8)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 07.06.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Studenci rozpoczęli huczne świętowanie

IGRY 2024 rozkręciły się na dobre. Największe studencie święto studentów Politechniki Śląskiej w roku właśnie trwa. Punktem kulminacyjnym był czwartkowy przemarsz barwnego korowodu ulicami Gliwic.

Na te kilka dni w roku studenci Politechniki Śląskiej czekają od października. IGRY każdego roku są doskonałą okazją do wspólnej zabawy i ładowania baterii, które przydadzą się w sesji egzaminacyjnej.

mini_8 (4)

- Przygotowujemy się na to świętowanie. Widać to po naszych strojach. Jak na inżyniera przystało zaprojektowałem samochód, ma nawet kółka i jeździ – powiedział nam mgr inż. Krzysztof Kocot, jeden z uczestników korowodu przebrany za samochodzik.

Zanim studenci wyruszyli ulicami miasta, klucze do bram Gliwic przekazała im prezydentka miasta Katarzyna Kuczyńska-Budka w towarzystwie rektora Politechniki Śląskiej – prof. Arkadiusza Mężyka i rektora elekta prof. Marka Pawełczyka.

- Mieszkałam kiedyś na ulicy Zwycięstwa i z balkonu obserwowałam jak studenci Politechniki Śląskiej maszerowali ulicami miasta. Nawet jako dziecko lubiłam to oglądać. Choć później byłam studentką Uniwersytetu Śląskiego, to i tak jako mieszanka Gliwic chętnie uczestniczyłam w tych wydarzeniach – wspominała prezydentka Gliwic i dodała, że zależy jej na tym, by miasto było nadal przyjazne studentom i młodzi ludzie chcieli tu zostawać także po studiach, by pracować i rozwijać miasto.

mini_2 (18)

Swoimi wspomnieniami z czasów Igrów podzielił się także prof. Marek Pawełczyk.

- Z mojego okresu studiów pamiętam zdecydowanie dłuższe IGRY. Zaczynaliśmy świętowanie w środę, a czwartek i piątek już mieliśmy wolny od zajęć. Choć nie mieliśmy takiej infrastruktury i możliwości jak dzisiaj, równie dobrze się bawiliśmy – wspominał rektor-elekt.  

mini_2 (17)
mini_6 (7)

Prof. Marek Gzik, wiceminister nauki również życzył wczoraj studentom dobrej zabawy.

- Należałem do przykładnych studentów, ale to co wspominam najmilej, to nie tylko czas nauki, ale właśnie czas wolny, z IGRAMI włącznie. Nie zapominajmy o tym, że po dobrze przepracowanym dniu, czy semestrze, człowiek też musi odpocząć – dodał prof. Gzik.

IGRY potrwają do soboty. Na łące igrowej odbywać się będzie wielkie grillowanie i pokazy filmowe. Przed studentami jeszcze także mnóstwo wydarzeń koncertowych. Na scenie pojawią się m.in. zespoły Flame, Lej mi pół, Bez pokory, Wilki i Organek.  

mini_4 (6)

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/igry.polsl/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie