Na zdjęciu widać studentów trzymających klucz do miasta.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 20.05.2022     Aktualizacja: 24.05.2022

Studenci PŚ dostali klucz do miasta

Wielkie święto studentów Politechniki Śląskiej Igry 2022 dobiega końca. Podczas imprezy były już występy kulturalne, pierwsze koncerty, wielkie grillowanie, a nawet nietypowy spływ kajakiem po Kłodnicy. W czwartek ulicami miasta przeszedł barwny pochód studentów. Wcześniej władze miasta przekazały im klucze do miasta.

Na jeden dzień studenci Politechniki Śląskiej przejęli władzę w mieście. Na gliwickim rynku odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania kluczy do miasta, w której wzięły udział władze Politechniki Śląskiej, z rektorem prof. Arkadiuszem Mężykiem na czele.

Następnie studenci – w barwnym korowodzie – przeszli z rynku pod Arenę, gdzie rozpoczęły się koncerty wieńczące imprezę. W czwartek wystapili: Tamtej Nocy, Borys LBD, Lej Mi Pół, Łydka Grubasa.

Piątek to ostatni dzień Igrów. Wieczorem wystąpią: Joe Palooka, Stach Bukowski, Lordofon, Wojtek Szumański i Video.

Tegoroczne Igry – po dwóch edycjach online – znów odbywają się na żywo. Rozpoczęły się w poniedziałek od dnia z kulturą. Wtorek to gra miejska – nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku punktach Gliwic.

W środę odbył się Dzień Sportu, Kłodnica Challenge, Grillowanie na Łące Igrowej oraz Igrowe Filmowanie, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów.

Szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia: IGRY Juwenalia Gliwickie 2022 | Facebook

Na zdjęciu widać młodych ludzi, którzy w przebraniu idę w korowodzie.