różowy baner
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 04.08.2022

Wystartował nabór zgłoszeń do nagrody
POP Science 2022

Ruszył nabór zgłoszeń do nagrody POP Science 2022, która przyznawana jest, w wyniku otwartego konkursu, osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę. Propozycje nominacji można zgłaszać
do 15 września.

Każdy może zgłosić pomysły nominacji w pięciu kategoriach (zgłaszając siebie lub inną osobę):

- wideoblog,

- blog lub strona internetowa,

- audycja radiowa lub podcast,

- myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni,

- myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego.

Dwie ostatnie kategorie (kategorie regionalne) pozwalają na wyróżnienie tych osób, które upowszechniają wiedzę, korzystając z różnych kanałów komunikacyjnych i są przedstawicielami uczelni lub działają bez takiej afiliacji (np. w szkole, organizacji pozarządowej).

Nominowanych spośród zgłoszeń wyłoni jury powołane przez organizatora Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Głosowania na zwycięzców zaplanowano na jesień 2022 roku.

Przed rokiem nagrody POP Science otrzymali naukowcy Politechniki Śląskiej. W kategorii: myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni – nagrodzono dr hab. Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską, prof. PŚ, a w kategorii: myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego - dr inż. Marcelinę Jureczko.

Formularze zgłoszeniowe do Nagrody POP 2022 dostępne są na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.