Plakat wydarzenia Talent HUB
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 29.05.2023

Rusza Talent Hub Politechniki Śląskiej i KSSE

Z początkiem czerwca odbędą się pierwsze wydarzenia w ramach projektu TalentHUB, który został zainicjowany w roku 2020 przez Szkołę Biznesu Politechniki Śląskiej (MCBI) przy współpracy z KSSE i firmą Rockwell Automation.

Założeniem inicjatywy Talent HUB jest zacieśnianie współpracy uczelni z partnerami biznesowymi w celu kreowania korzyści dla młodzieży Politechniki Śląskiej. Talent HUB będzie wspierał rozwój studentów Politechniki Śląskiej poprzez organizowane u Partnerów wizyty studyjne, warsztaty podnoszące kwalifikacje, spotkania z ekspertami, prelekcje dedykowane studentom, praktyki, staże, doradztwo zawodowe, coaching i mentoring.

Jesteś studentem lub studentką Politechniki Śląskiej? Zgłoś się do udziału w pierwszych działaniach:

· 6 czerwca (wtorek) - wizyta studyjna i warsztat w Johnson Matthey

godz. 10:00 - 15:00

Adres: Gliwice, ul. Alberta Einsteina 6

W ramach spotkania odbędzie się Plan Tour po zakładzie i warsztat „Żeby wygrać, trzeba grać- kompetencje przyszłości na rynku pracy”.

Limit miejsc: 12 osób

· 7 czerwca (środa) - szkolenie/ warsztat w Drim Robotics

godz. 10.00-14.00

Adres: Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 88

Warsztaty pod hasłem: "Jak dogadać się z cobotem?". W ramach spotkania przedstawiciele opowiedzą czym się zajmuje firma i jak wzrasta udział sprzedaży cobotów w polskich przedsiębiorstwach, a uczestnicy będą mogli sami zaprogramować aplikację i zobaczyć na miejscu jej efekty. Na spotkaniu prawdopodobnie będzie obecny też przedstawiciel duńskiego producenta robotów Universal Robots.

Limit miejsc: 5 osób

Studenci, którzy chcą wziąć udział w inicjatywie Talent HUB", powinni wysłać swoje zgłoszenie na adres: RJO13-SzB@polsl.pl

Na uczestników warsztatów czekają upominki i certyfikaty.

Plakat TalentHUB v2