Politechnika Juniora i Seniora_
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.01.2022

Rusza Politechnika Juniora i Seniora

22 stycznia 2022 roku rozpoczynają się pierwsze w tym roku zajęcia w ramach Politechniki Juniora i Seniora. Co czeka uczestników? Będą dekorowali wnętrza z pomocą chemii i biologii, sprawdzą, czy ciepło może uciekać z budynków i zbudują zamek! Warsztaty i wykłady odbędą się 22 stycznia, a rejestracja rozpocznie się 17 stycznia o godz. 12:00.

Pierwsze spotkania w nowym roku z cyklu Politechniki Juniora i Seniora będą poświęcone budownictwu i materiałom budowlanym, także chemii i biologii, które mogą pomóc w dekorowaniu wnętrz. Zajęcia są skierowane do dzieci w dwóch grupach wiekowych: 6-9 lat oraz 10-12 lat.

Podczas wykładów interaktywnych juniorzy i seniorzy będą mogli przekonać się, jak poprzez procesy zachodzące w przyrodzie upiększyć otaczającą nas rzeczywistość. W dekorowaniu wnętrz pomogą biologia i chemia. W trakcie warsztatów najmłodsi miłośnicy nauki wraz z opiekunami poznają tajemnice budownictwa i pod okiem naukowców zbudują zamek. Z kolei podczas zajęć dla dzieci w wieku 10-12 lat uczestnicy dokładnie zbadają materiały budowlane i sprawdzą ich najważniejsze cechy.

Więcej informacji na stronie Politechnika Śląska | Początek roku z nauką – styczniowa Politechnika Juniora i Seniora! (polsl.pl)