2021-09-29-baner-ekomiasto-aktualności-940x600
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 05.10.2021

Rusza konkurs EkoMiasto dla uczniów

Rozpoczyna się konkurs EkoMiasto, poświęcony ekologicznym rozwiązaniom dla miast. Przedsięwzięcie jest skierowane do zespołów uczniowskich pod kierunkiem nauczyciela. Konkurs potrwa od 4 października 2021 roku do 30 kwietnia 2022 roku.

Zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska to jedno z ważniejszych zadań mieszkańców miast. Warto pamiętać o tym, że również indywidualnie każdy z nas może zadbać o swoje otoczenie i świat, wykorzystując na przykład metodę małych kroków.

Taką metodę, wspartą wiedzą merytoryczną m.in. naukowców Politechniki śląskiej, będą mogli wykorzystać uczestnicy konkursu EkoMiasto. Ich zadania będą obejmowały rozwiązania z zakresu m.in. odnawialnych źródeł energii ochrony zasobów wodnych, gleby i powietrza, gospodarki obiegu zamkniętego, transportu, architektury i budownictwa.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie:

- klas VI i VIII szkół podstawowych,

- szkół średnich (liceów i techników).

Zespoły będą pracowały pod kierunkiem nauczyciela.

Do konkursu można zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Zadania konkursowe będą publikowane od 4 października 2021 r. do 1 marca 2022 r. na stronie EkoMiasta Politechnika Śląska | EKOMIASTO (polsl.pl). Przesłane przez zespoły rozwiązania będzie oceniało jury.

Zwycięzcy (trzy zespoły z każdej grupy wiekowej) otrzymają atrakcyjne nagrody podczas gali finałowej konkursu w czerwcu 2022 r. na Politechnice Śląskiej.