Na zdjęciu widzimy salę konferencyjną. na scenie stoi dwóch mężczyzn, jeden za pulpitem. Przed nimi widać dwa rzędy z uczestnikami
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 18.10.2022

Rozpoczyna się konferencja PRECOP 27

Rozpoczyna się konferencja PRECOP 27. Poprzedzi ona przygotowania do Szczytu Klimatycznego w Egipcie (UN Climate Change Conference 2022 – COP27). W spotkaniu, które potrwa do 19 października, udział wezmą naukowcy Politechniki Śląskiej.

Konferencja PRECOP 27 odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jej celem jest przygotowanie polskiego stanowiska na Szczyt Klimatyczny w Egipcie. Podczas wydarzenia uczestnicy podsumują wyniki negocjacji ostatniego Szczytu Klimatycznego (COP26), sprawdzą, co już się udało wypracować, a co będzie kontynuowane na COP27. Przygotowane zostanie również wspólne stanowisko i postulaty w odpowiedzi na najważniejsze tematy, które będą poruszane podczas zbliżającego się COP27 w Szarm el-Szejk w Egipcie.

Uczestnicy PRECOP 27 będą dyskutować m.in. na temat transformacji sektora energii, zielonym finansowaniu inwestycji, inicjatywy miast i samorządów lokalnych dla klimatu oraz o gospodarce obiegu zamkniętego. Udział w konferencji wezmą naukowcy, politycy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu. Obecni będą również naukowcy Politechniki Śląskiej.

18 października w panelu „Technologie dla Klimatu” udział weźmie dr hab. inż. Joanna Ferdyn Grygierek, prof. PŚ, dyrektor Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska PŚ.

19 października w panelu „Edukacja Klimatyczna” udział weźmie dr inż. Monika Czop, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki.

19 października w paneluEfektywność energetyczna” udział weźmie dr hab. inż. Leszek Remiorz, prof.PŚ, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Organizatorami PRECOP 27 są: United Nations Global Compact Network Poland – polski sekretariat członków największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes oraz Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz konferencji i wydarzeń specjalnych.

Więcej informacji i rejestracja na stronie: PRECOP 27, 18-19 października 2022, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

precop1