Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 02.09.2021

Research in Poland – nowa platforma promująca badania naukowe w Polsce

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWA uruchomiła nową platformę Research in Poland NAWA. Strona jest prowadzona w języku angielskim i dedykowana jest zagranicznym naukowcom.

Strona ma za zadanie realizować trzy kluczowe cele o charakterze informacyjno-promocyjnym:

- przekazywać zagranicznym badaczom najważniejsze informacje dotyczące polskiego systemu szkolnictwa wyższego oraz organizacji pobytu w Polsce,

- wyposażyć zainteresowanych kontynuacją kariery naukowej w Polsce w narzędzia w postaci wyszukiwarek: pracy, projektów, grantów czy eventów naukowych,

- promować dokonania polskiej nauki i polskich naukowców.

Do współtworzenia nowej strony internetowej zaproszone zostały polskie instytucje nauki i szkolnictwa wyższego oraz organizacje i stowarzyszenia działające w jego obszarze, w tym Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Polska Akademia Nauk, Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz czy Krajowa Reprezentacja Doktorantów. NAWA do przekazywania treści zachęca również polskie uczelnie i instytuty badawcze.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://researchinpoland.org/ natomiast kontakt pod adresem e-mail researchinpoland@nawa.gov.pl.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie