Na grafice widzimy napisy zapraszające na szkolenie oraz zdjęcie obiektywy aparatu fotograficznego
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 19.01.2023

Poznaj sposoby skutecznej komunikacji naukowej i prezentacji wyników badań

Dowiedz się, w jaki sposób efektywnie upowszechniać wiedzę oraz naukę wśród odbiorców o różnym profilu, podejmować działania z dziennikarzami, a także nawiązywać ciekawe współprace biznesowe. Zapisz się na szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami "O nauce po ludzku".

Szkolenie "O nauce po ludzku" to kurs z zakresu komunikacji naukowej i współpracy z mediami, którego uczestnicy zyskują teoretyczną i praktyczną wiedzą z zakresu:

• autoprezentacji,
  • upowszechniania i komunikowania wyników prac badawczych, w tym prezentację ich w różnych formach,
  • popularyzacji nauki,
  • nowoczesnych form i sposobów dotarcia do odbiorców w różnym wieku oraz o różnym profilu,
  • form i sposobów współpracy naukowców z mediami,
  • podstaw pracy z kamerą,
  • przygotowywania efektywnych informacji prasowych.

W szkoleniu mogą wziąć udział naukowcy, doktoranci oraz wszystkie osoby zainteresowane popularyzacją nauki.

Najbliższy termin: 16-17.02.2023 r.

Forma: stacjonarna

Miejsce szkolenia: Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, Gliwice