Na zdjęciu widzimy trzech członków Akademickiego Zespółu Tańca Politechniki Śląskiej Dąbrowiacy w strojach szlacheckich. Wszyscy stoją na tle stoiska na rynku
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 29.01.2023     Aktualizacja: 01.02.2023

Politechnika Śląska na 31. finale WOŚP

Charytatywny bieg na bieżni, prezentacja elektrycznego bolidu, warsztaty i konkursy dla najmłodszych – to atrakcje jakie przygotował Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji Uczelnia włączyła się pod hasłem „Cztery Akty Serca”.

W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Wydarzenia związane z WOŚP na Politechnice Śląskiej rozpoczęły się już 26 stycznia od zbiórki pieniędzy w akademikach. W dniu finału na gliwickim Rynku stanęły stoiska Politechniki Śląskiej. Na jednym z nich studenci z koła naukowego PolSl Racing zaprezentowali swój bolid.

wosp2

- Dzisiaj prezentujemy najnowszą konstrukcję, czyli nasz pierwszy elektryczny bolid. W ten sposób chcemy na gliwicki Rynek przyciągnąć jak największą liczbę osób, która wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wspieranie WOŚP stało się już tradycją, dlatego co roku można nas spotkać na Rynku w Gliwicach - powiedział Karol Włodarczyk z koła PolSl Racing.

Na stoisku Akademickiego Zespółu Tańca Politechniki Śląskiej Dąbrowiacy, przygotowano zabawy, animacje i konkursy dla najmłodszych. - To jest okazja, żeby zrobić coś dobrego, włączyć się w działalność społeczną i charytatywną. Jesteśmy organizacją studencką, która w dużej mierze skupia się na tym, żeby propagować kulturę i dobre relacje społeczne. To dla nas jest szczególnie ważne, żeby pomagać, promować Politechnikę Śląską i pokazać trochę naszej pięknej kultury i strojów - powiedziała Barbara Lisiecka kierownik zespołu.

Na zdjęciu widzimy członków Akademickiego Zespółu Tańca Politechniki Śląskiej Dąbrowiacy w strojach szlacheckich. Wszyscy stoją na tle stoiska na rynku

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wsparł także sportowy team Politechniki Śląskiej. W siłowni ReShape w Zabrzu od godziny 14.00 trwa charytatywny bieg na bieżni. Biorą w nim udział przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz AWF w Katowicach. Bieg potrwa 6 godzin a każdy przebiegnięty kilometr to złotówka na rzecz Orkiestry.

- Zaprosiliśmy przedstawicieli największych uczelni na Śląsku do wzięcia udziału w naszej akcji, ponieważ chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Po pierwsze promujemy zdrowy styl życia, a po drugie wpieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Każdy może dzisiaj przyjść i pobiegać. Za każdy przebiegnięty kilometr będziemy płacić jedną złotówkę na rzecz Orkiestry - powiedział Nikodem Wróblewski z siłowni ReShape.

W biegu udział wzięła Beata Batejko z Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. - W niemal każdym szpitalu widzimy podarowany przez Orkiestrę sprzęt. Dzięki niemu mojemu dziecku uratowano słuch, dlatego zawsze będę wspierała tę akcję – mówiła Beata Batejko.

Charytatywny bieg na bieżni potrwa do godziny 20.00.

Na zdjęciu widzimy duża Sali siłowni, na której stoi kilka bieżni. Na bieżniach ćwiczy kilka osób