Na zdjęciu widzimy pulpit w laboratorium na nim urządzenia pomiarowe, przy których ktoś pracuje
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 11.01.2022     Aktualizacja: 14.01.2022

 „Perły nauki” – nowy program Ministra Edukacji i Nauki

Ruszył nabór do programu „Perły Nauki”, którego celem jest wsparcie jednostek szkolnictwa wyższego w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom i studentom warunków do rozwoju i prowadzenia badań naukowych.  

Do 18 lutego potrwa nabór do nowego programu Ministra Edukacji i Nauki „Perły Nauki”. Program polega na wsparciu podmiotów systemu szkolnictwa wyższego tak by mogły one tworzyć warunki do rozwoju uzdolnionym studentom i absolwentom. Wsparcie skierowane może być do absolwentów studiów pierwszego stopnia lub studentów po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 48 miesięcy i w którym wnioskodawca wskaże osobę odpowiedzialną za realizację projektu, opiekuna naukowego albo artystycznego kierownika projektu.

Koszt realizacji projektu z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych nie może przekraczać 240 000 zł. Pieniądze mogą być przeznczone m.in. na zakup aparatury naukowo-badawczej, infrastruktury informatycznej albo sprzętu.

Do udziału w programie uprawnione są m.in. uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze. Obsługą wniosków na Politechnice Śląskiej  zajmuje się Biuro Obsługi Projektów Krajowych CZP1.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie Perły nauki - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie