Na zdjęciu widzimy hol wydziału górnictwa. W holu stoją górnicy w galowych mundurach. Na pierwszym planie trzech z nich. Na głowie maja czako. Jeden z nich trzyma uroczysty sztandar.
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 30.11.2022

Ogólnopolskie Barbórkowe Spotkanie Gwarków 2022

2 grudnia 2022 roku na Politechnice Śląskiej odbędzie się Ogólnopolskie Barbórkowe Spotkanie Gwarków 2022. W programie obchodów: uroczysta akademia, orszak i koncert orkiestry dętej.

Uroczystości poprzedzi konferencja naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne Polski dziś – szanse i zagrożenia”, która odbędzie się 1 grudnia na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.   

Ogólnopolskie Barbórkowe Spotkanie Gwarków 2022 rozpoczną się 2 grudnia o godzinie 9.00 mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Łużyckiej w Gliwicach. Następnie uczestnicy w orszaku przejdą w kierunku gmachu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej, gdzie złożą kwiatów pod pomnikiem św. Barbary. W programie obchodów przewidziano także spotkanie władz Uczelni i wydziału z przemysłem, koncert orkiestry górniczej KWK Sośnica, uroczystą Akademię Barbórkową z udziałem Senatu Politechniki Śląskiej a także spotkanie w hali Arena w Gliwicach.

Dzień wcześniej, 1 grudnia na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej odbędzie się konferencji naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne Polski dziś – szanse i zagrożenia”. W spotkaniu udział wezmą: rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, dziekan wydziału prof. Franciszek Plewa, a także przedstawiciele rządu: Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. transformacji energetyki i górnictwa Piotr Pyzik.  

Więcej informacji na stronie: Politechnika Śląska | Konferencja GZR 2022 (polsl.pl) oraz https://www.polsl.pl/rg/barborka-2022/.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie