5_logo_web
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 17.06.2021

Nowy termin tegorocznego Śląskiego Festiwalu Nauki

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki odbędzie się jesienią – potrwa od 9 do 15 października. Uczestnicy Festiwalu będą mogli w jeden dzień spotkać się na bulwarach katowickiej Rawy, a także brać udział w spotkaniach online.

Piąty Śląski Festiwal Nauki zostanie zainaugurowany 9 października uroczystą galą otwarcia. 10 października odbędą się z kolei spotkania „na żywo” w Katowicach – w przestrzeni w pobliżu rynku oraz Uniwersytetu Śląskiego, a także na bulwarach katowickiej Rawy. Uczestnicy Festiwalu będą mogli odwiedzić obszary wiedzy i strefy specjalne oraz wziąć udział w spotkaniach przy scenie głównej i mniejszych scenach.

W pozostałe dni ŚFN – od 11 do 15 października – wydarzenie będzie miało formułę online, a każdy dzień będzie poświęcony innemu obszarowi wiedzy: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu. Ponadto zostaną zorganizowane m.in. programy dla nauczycieli i uczniów.

Do 30 czerwca za pośrednictwem formularza rejestracyjnego można ponownie dokonać zgłoszenia aktywności (propozycji wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw oraz innych form popularyzujących festiwalowe obszary wiedzy) do programu Śląskiego Festiwalu Nauki. Więcej informacji…