Cybersecurity Konferencja
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 20.05.2021

Największa konferencja o cyberbezpieczeństwie dla studentów

„CyberSecurity Roadshow 2021-22” to przewidziany na rok cykl edukacyjny dotyczący tematyki funkcjonowania ekosystemu cyberbezpieczeństwa.

Organizatorem „CyberSecurity Roadshow 2021-22” jest fundacja The Bridge, która 31 maja rozpoczyna serię spotkań dyskusją ekspertów z międzynarodową społecznością studencką o kluczowych wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę.

Goście konferencji:
- ambasador Jürg Lauber, ONZ, przewodniczący Open Ended Working Group ds. Cyberbezpieczeństwa (OEWG),
- generał w st. spocz. Keith Alexander, dowódca US Cyber Command w administracji prezydentów Busha i Obamy, twórca i prezes IronNet Cybersecurity,
- Bruce Schneier, Harvard Kennedy School, kryptolog, ekspert ds. bezpieczeństwa, członek RN Tor Project,
- pułkownik Jeffrey M. Erickson, dyrektor Army Cyber Institute, United States Military, West Point.

Transmisja wydarzenia odbędzie się 31 maja w godz. 15.00 – 17.00 przez fanpage FB fundacji The Bridge.

„CyberSecurity Roadshow” powstał dzięki dynamicznemu rozwojowi Regionalnych Cyber Labów, których działalność rozpoczęła się w Polsce. Inicjatywa została doceniona przez międzynarodowych ekspertów i liderów opinii w branży. W projekcie uczestniczą studenci uczelni technicznych, biznesowych, prawniczych, medycznych i mundurowych. Przygotowany przez nich raport „Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie” jest analizą programów nauczania pod kątem implementacji zagadnień o cyberbezpieczeństwie.

Fundacja The Bridge
Organizacja non-profit, posiadająca specjalny status konsultacyjny przy Radzie Społeczno-Gospodarczej ONZ. Działa w Szwajcarii, Kanadzie i Polsce. Realizuje programy edukacyjne obejmujące obszary wyzwań społeczno-gospodarczych i bezpieczeństwa.

Kontakt do fundacji: Margo Koniuszewski, e-mail: office@thebridge-foundation.org, tel. 0601 214 041.