Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 04.10.2021

Na Politechnice Śląskiej rozpoczyna się EURECA-PRO Week

Politechnika Śląska zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu. Spotkania odbywać się będą od 4 do 8 października 2021. Transmisję z otwarcia wydarzenia oraz prezentację informacji o Uniwersytecie Europejskim EURECA-PRO będzie można dziś oglądać w serwisie YouTube.

Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku Uczelnia zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym

Przedstawicielami Politechniki Śląskiej w sesji inicjującej będzie Pan Premier Jerzy Buzek a w sesjach plenarnych Prorektor prof. Janusz Kotowicz oraz prof. Jan Kaźmierczak Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania.

EURECA-PRO (European University Alliance on Responsible Consumption and Production) to konsorcjum tworzone przez Politechnikę Śląską oraz University of Leoben (Austria), Technical University Freiberg (Niemcy), University of Petrosani (Rumunia), University of Leon (Hiszpania), Technical University of Crete (Grecja), Mittweida University of Applied Sciences (Niemcy), wyłonione w prestiżowym, strategicznym programie Unii Europejskiej, mającym ambicję zmiany europejskiej i światowej edukacji.

To siedem uczelni tworzących zalążek przyszłego Uniwersytetu Europejskiego. Konsorcjum skupia się wokół szeroko pojętych zagadnień związanych z 4. i 12. celem zrównoważonego rozwoju ONZ: dobra jakość edukacji dla wszystkich oraz zrównoważona konsumpcja i produkcja.

Uniwersytet Europejski to także wartości edukacyjne i naukowe, wspierane przez partnerów konsorcjum współpracujących ze sobą w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, badań oraz innowacji w zakresie rozwoju środowiska i społeczeństwa, a także aspektów technologicznych, ekologicznych, gospodarczych, społecznych i politycznych.

Tydzień EURECA-PRO na Politechnice Śląskiej to wyjątkowa okazja dla społeczności akademickiej i partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni do zapoznania się z zadaniami i możliwościami związanymi z Uczelnią Europejską. Spotkania organizowane w ramach wydarzenia mogą stać się źródłem wiedzy o współpracy z ośrodkami zagranicznymi – nie tylko w perspektywie naukowej, ale także kulturowej, językowej i społecznej.

Transmisję z otwarcia wydarzania EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej oraz prezentację informacji o Uniwersytecie Europejskim EURECA-PRO można oglądać 4 października od godziny 13.00 w serwisie YouTube Uczelni  EURECA-PRO Week 4-8 października 2021 – otwarcie / opening session - YouTube.

Więcej informacji o EURECA-PRO Week na stronie  EURECA-PRO Week at the Silesian University of Technology - EURECA-PRO (eurecapro.eu)

Agenda EURECA-PRO Week j.polski Pobierz
Agenda EURECA-PRO Week ENG Pobierz