baner na konferencję
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 08.08.2022

Metropolia GZM zaprasza do udziału
w konferencji o energetyce jądrowej

„Atom dla samorządu. Energetyka jądrowa szansą dla transformacji energetycznej Śląska i Zagłębia” – to temat konferencji organizowanej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, która odbędzie się
13 września w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wśród ekspertów jest
dr hab. inż. Łukasz Bartela, profesor Politechniki Śląskiej.

Podczas konferencji samorządowcy, eksperci i przedstawiciele środowisk gospodarczych będą rozmawiać na temat szans, jakie daje wykorzystanie tego źródła energii w transformacji energetycznej regionów węglowych – poinformowała GZM w swoim komunikacie.

Podczas konferencji uczestnicy będą odpowiadać na wiele pytań m.in. czy energetyka jądrowa jest szansą dla transformacji energetycznej regionów węglowych; czy daje dostęp do taniej, czystej i stabilnej energii, która jest tak ważna w obecnej sytuacji na rynkach międzynarodowych; a może jest to po prostu konieczność dla osiągnięcia celów niskoemisyjnych; dlaczego samorządy powinny interesować się rozwojem energetyki jądrowej; czy SMR (małe reaktory modułowe) to podstawa czy uzupełnienie przyszłej energetyki?

Gościem specjalnym konferencji będzie Mark Nelson, współautor raportu „Repowering Coal” i autor prac analitycznych na temat czystej energii.

Wśród ekspertów jest dr hab. inż. Łukasz Bartela, prof. Politechniki Śląskiej, który zaprezentuje projekt pt. DEsire: Plan dekarbonizacji krajowej energetyki zawodowej na drodze modernizacji z wykorzystaniem reaktorów jądrowych.

Wrześniowe wydarzenie jest kierowane zarówno do przedstawicieli samorządów, jak i osób zainteresowanych transformacją energetyczną, w tym specjalistów z zakresu energetyki. W konferencji można wziąć udział także w formule online. Udział jest bezpłatny.

Rejestracja uczestników i szczegółowy program na stronie: www.metropolia-energia.pl.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie