Nowy program projakościowy dla młodych naukowców

Lista projektów zakwalifikowanych do VII edycji PBL

Znamy już wyniki VII edycji PBL. 30 września 2021 roku zakończył się proces kwalifikacji propozycji Indywidualnych Programów Studiów (IPS) realizowanych w formie Project Base Learning (PBL) w ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”. W VII edycji zakwalifikowano 29 z 37 złożonych wniosków.

Rekrutacja projektów odbywała się w formie ogólnouczelnianego konkursu. Przy ocenie wniosków konkursowych duży nacisk kładziony jest na interdyscyplinarność projektów – zarówno w kwestii współpracy opiekunów, składu studentów, jak i samej tematyki projektów. Doceniana jest również współpraca z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, w tym w szczególności z całymi zespołami obejmującymi zarówno naukowców, jak i studentów z zagranicznych uczelni. Istnieje możliwość ubiegania się o dodatkowe dofinansowanie dla opiekunów takiego projektu w ramach Zarządzenia Rektora PŚ nr 25/2021. Szczegółowe informacje dostępne są w Dziale Współpracy z Zagranicą.

Do chwili obecnej zrealizowano 124 projekty PBL. Uczestnictwo w projekcie pozwoliło rozwinąć kompetencje ponad 700 studentom. Od początku trwania Projektu na całe zadanie wydano już 4 798 096 zł.

Aktualnie jest to już VII edycja konkursu, w której udział biorą studenci Politechniki Śląskiej studiujący na I i II stopniu kształcenia. W ramach VII edycji zakwalifikowano 29 z 37 złożonych wniosków. Wyniki konkursu w załączonym dokumencie.

W listopadzie br. opublikowany zostanie harmonogram rekrutacji do ostatniej już, VIII edycji konkursu IPS w formie PBL w ramach wspomnianego Projektu. Informacji udziela Biuro Projektu (mgr Aleksandra Lebek, tel. 32 4003093).

Projekt „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje” jest dofinansowany jest przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”. Projekt ten jest jednym z największych realizowanych obecnie projektów na Politechnice Śląskiej.

Wyniki VII PBL Lista projektów zakwalifikowanych do VII edycji PBL Pobierz