Na zdjęciu widzimy Strażnika Granicznego w mundurze oraz prorektora Politechniki Śląskiej wręczających nagrodę uczestniczce konkursu. Wszyscy stoją w dużej sali po prawej stronie stoi stół z czerwonym obrusem, na którym stoi choinka i prezenty, na podłodze kosze z owocami. Po prawej stronie za mężczyznami stoją ścianki Politechniki Śląskiej i Śląskiej Straży Granicznej.
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.12.2021

Konkurs na kartkę świąteczną dla SG rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto 5. edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Kartka Bożonarodzeniowa Straży Granicznej”. Fundatorem nagród był Rektor Politechniki Śląskiej.

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, Śląski Oddział Straży Granicznej we współpracy z Politechniką Śląską zorganizował konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną. W konkursie brały udział dzieci szkół podstawowych z regionu raciborskiego.

14 grudnia br. w Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej uhonorowani zostali laureaci konkursu, którymi byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej. Pierwsze miejsce w konkursie zajął 7-letni Przemysław Domagała oraz 8-letnia Julia Tatarczyk ze szkoły w Kuźni Raciborskiej.

Na zdjęciu widzimy kartki świąteczne dla straży granicznej przygotowane przez uczestników konkursu

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w imieniu Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, wręczył Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ. Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek wręczył również zwycięzcom dyplomy oraz świąteczne upominki.

Przy okazji wręczenia nagród przedstawiciele Politechniki Śląskiej zostali zapoznani z aktualną sytuacją migracyjną oraz z aktywnością służbową funkcjonariuszy Śląskiego OSG w kraju i za granicą.