Grafika_FB_Konkurs_Drive_Innovation
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.12.2021

Konkurs grantowy „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu”

Firma BASF Polska zaprasza studentów, którzy interesują się innowacjami w branżach motoryzacyjnej i transportowej, do udziału w konkursie grantowym „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu”. Na laureatów czeka nagroda nawet do 15 tys. zł.

Interesujesz się elektromobilnością i zrównoważonym rozwojem? Chcesz realnie wpłynąć na rozwój transportu przyszłości? Zgłoś swój pomysł do konkursu „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu”. Na laureatów czeka nagroda nawet do 15 tys. zł. Z kolei grupie, która zajmie pierwsze miejsce, firma BASF, która jest największym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie, sfinansuje wycieczkę do swojej centrali w Ludwigshafen nad Renem.

Do udziału w konkursie może zgłosić się zespół liczący od 2 do 5 osób, w tym opiekun merytoryczny ze strony uczelni. Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zgodę uczelni na udział w konkursie należy przesłać do 29 kwietnia 2022 roku pod adres email: katarzyna.kowalewska@partners.basf.com.

Organizator stawia przed Wami 4 wyzwania. Waszym zadaniem będzie znalezienie odpowiedzi na przynajmniej jedno z nich:

• ograniczenie emisji spalin
  • zwiększenie wydajności energetycznej
  • zaprojektowanie cyrkularności transportu przyszłości
  • zwiększenie bezpieczeństwa pojazdów

Każda z propozycji powinna obejmować przynajmniej jeden z takich obszarów jak tworzywa sztuczne, lakiery samochodowe, baterie do środków transportu, infrastruktura dla transportu, płyny eksploatacyjne i paliwa, katalizatory.

Na ocenę formularzy i wybranie 6 najlepszych projektów do kolejnej fazy jury ma czas do 17 maja 2022 roku. Drugi etap konkursu, polegający na prezentacji swoich projektów przez uczestników, odbędzie się 31 maja 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca 2022 roku na stronie konkursu.

Szczegółowe informacje o konkursie, wzór zgody uczelni, regulamin i formularz znajdziecie pod linkiem: https://www.basf.com/pl/pl/who-we-are/drive-innovation-konkurs-dla-studentow.html