słuchacze studiów MBA
Autor: Anna Świderska     Publikacja: 27.03.2023

Kolejna inauguracja studiów MBA na Politechnice Śląskiej

Przed nimi zajęcia prowadzone zgodnie z nowatorskimi metodami uczenia, wizyty studyjne w kraju i zagranicą, spotkania z uznanymi autorytetami – 78 uczestników uroczyście rozpoczęło studia MBA. To już trzecia edycja tych studiów na naszej Uczelni.

W tej edycji uruchomione zostały dwa profile studiów MBA: Przemysł 4.0 oraz Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. Jak przekonuje dr hab. Małgorzata Dobrowolska, prof. PŚ, kierownik studiów MBA i dyrektor Szkoły Biznesu, organizatora studiów w ramach Politechniki Śląskiej, programy nauczania zostały opracowane w oparciu o standardy prestiżowych, światowych akredytacji i są odpowiedzią na globalne wyzwania w świecie przemysłu i biznesu.

– Postawiliśmy na próbę okiełznania transformacji cyfrowej, dlatego MBA Przemysł 4.0 oraz transformacji energetycznej stąd profil MBA Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. Przyświecał nam taki cel, by przygotowywać naszych liderów, menedżerów właśnie w tych obszarach, które dają pewną przyszłość – mówiła profesor podczas uroczystej inauguracji studiów – „Poczuj moc zarządzania i nowych technologii” to nasze motto – dodała.

inauguracja studiów MBA

Wśród osób, które wybrały studia MBA na Politechnice Śląskiej są przedstawiciele wielu globalnych korporacji i po raz pierwszy osoby z zagranicy. Kolejną edycję otwierał między innymi dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, prorektor ds. infrastruktury i promocji, który wystąpił w podwójnej roli, ponieważ sam podjął studia na profilu Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. – Zawsze nadążamy za światowymi trendami i profile studiów MBA doskonale to ukazują. To, co mnie ujęło, to właśnie odpowiedź na obecne zmiany, które następują w szeroko rozumianej energetyce. Wszyscy zastanawiają się jak będą kształtowały się ceny energii, co będzie na nie wpływać, jak będą się rozwijały technologie wodorowe – powiedział prorektor.

przecinanie wstęgi podczas inauguracji studiów MBA

Na słuchaczy czeka wyjątkowa kadra, zajęcia z praktykami, wizyty w firmach partnerskich, a po ukończeniu studiów dyplom MBA sygnowany przez Politechnikę Śląską – jedną z 10. uczelni badawczych w Polsce oraz Nyenrode Business University w Niderlandach – jeden z najlepszych biznesowych uniwersytetów w Europie.