Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.06.2022
Na szarej grafce widzimy żółte napisy Festiwal Mozaika

Gliwicki Festiwal Architektury, Sztuki i Rzemiosła

22 czerwca 2022 roku na Politechnice Śląskiej odbędzie się Festiwal Mozaiki, czyli Pierwszy Gliwicki Festiwal Architektury, Sztuki i Rzemiosła. Podczas imprezy będą wykłady, koncerty, wystawy. Na zwiedzających czekać będą także stoiska wystawowe i edukacyjne.

Festiwal odbędzie się przed budynkiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Imprezę rozpocznie koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji, następnie gości przywita dziekan Wydziału Architektury dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ oraz dr Krzysztof Groń.

Podczas Festiwalu Mozaiki będzie można posłuchać wykładów na temat śląskiej architektury, historii ceramiki, a także wziąć udział w warsztatach gliny, rysunku czy malarstwa. Uczestnicy imprezy w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej będą mogli zobaczyć wystawę malarstwa Doroty Karch pt. „Nie do zatrzymania”.

Celem wydarzenia jest popularyzacja dorobku naukowo-dydaktyczno-twórczego Wydziału Architektury, promocja kultury Górnego Śląska, architektury, sztuki i rzemiosła, integracja środowisk twórczych, a także prezentacja prac studenckich kierunku architektura wnętrz.

Festiwal Mozaiki, czyli Pierwszy Gliwicki Festiwal Architektury, Sztuki i Rzemiosła odbędzie się 22 czerwca 2022 w godzinach od 11:00 do 19:00, na placu przed budynkiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 7 w Gliwicach. Wykłady prowadzone będą w sali multimedialnej 101 w budynku Wydziału Architektury.

Więcej informacji w załączniku.

Program Festiwalu Program Festiwalu Pobierz