Dzień Otwarty Instytutu Fizyki
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 23.11.2022

Dzień Otwarty Instytutu Fizyki

Kilkuset uczniów szkół ponadpodstawowych odwiedziło Instytut Fizyki na Politechnice Śląskiej. 23 listopada odbył się tam Dzień Otwarty. Podczas imprezy były pokazy, wykłady i spotkania z naukowcami i studentami.

Jak co roku w dniu imprezy Instytut Fizyki odwiedziło kilkuset uczniów z całego województwa śląskiego. Młodzież mogła posłuchać ciekawych wykładów, zapoznać się z ofertą kształcenia a także wziąć udział w różnych eksperymentach i doświadczeniach. – Zaprosiliśmy tutaj uczniów by zaznajomić i oswoić ich nieco z fizyką, pokazać, że jest ciekawa, fascynująca, interesująca i że nie jest wcale taka trudna – powiedziała dr inż. Justyna Juszczyk-Synowiec z Instytutu Fizyki.

Młodzież mogła także porozmawiać z wykładowcami i studentami oraz przedstawicielami firm współpracujących z Instytutem.

- Mamy bardzo ciekawą ofertę praktyk, współpracujemy z przemysłem. Nasz program jest tworzony wspólnie z ekspertami ze strefy biznesu. Dlatego nasi studenci bardzo sobie ten kierunek chwalą – dodała dr inż. Justyna Juszczyk-Synowiec.

Na zdjęciu widzimy duży i wysoki hol Centrum Nowych Technologii, gdzie znajduje się Instytut Fizyki. W holi stoi licznie młodzież i rozmawia ze sobą

Instytut licznie odwiedziła młodzież z naszego regionu. – Przyjechałem na Dzień Otwarty, bo zmierzam studiować na Politechnice Śląskiej. Podoba mi się to, że prezentowany tutaj kierunek mocno nastawiony jest nie tylko na teorię, ale też praktykę. Ważne jest to, że Instytut współpracuje z różnymi firmami – powiedział Patryk z jednego tarnogórskich techników.

Podczas wydarzenia zwiedzający mogli także zajrzeć do laboratoriów, porozmawiać z naukowcami o tym jakie badania prowadzą. Natomiast studenci opowiedzieli o projektach jakie realizują w kołach naukowych.

Na zdjęciu widzimy laboratorium ze specjalistyczną aparaturą. Wykładowca opowiada coś uczniom