Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.09.2021

Drony, roboty i drukarki 3D na Rybnickich Targach Edukacji

Eksperymenty, pokazy, warsztaty i ciekawe spotkania dla najmłodszych - już w najbliższy piątek 17 września rozpoczną się Rybnickie Targi Edukacji. Impreza, którą organizuje Centrum Kształcenia Ustawicznego Politechniki Śląskiej potrwa do soboty 18 września.

Rybnickie Targi Edukacji to pierwsza na Śląsku impreza, podczas której rodzice mogą zapoznać się z ciekawą ofertą dodatkowych zajęć dla swoich dzieci. Na rynku ofert jest sporo, jednak na Śląsku brakuje wydarzenia, gdzie można porównać zajęcia, sprawdzić, jak wyglądają czy też przetestować je osobiście. Teraz sprawę ułatwią Rybnickie Targi Edukacji. Odwiedzający znajdą tu oferty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat (przedszkola, szkoły podstawowe, średnie), realizowane stacjonarnie i online.

Głównym atutem Targów jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach pokazowych, w trakcie których dzieci i młodzież zobaczą na czym polegają oferowane zajęcia. Wśród wystawców znajdą się firmy, stowarzyszenia oraz akademie, które oferują zajęcia zwłaszcza z obszaru programowania, kodowania, LEGO robotyki oraz nauk ścisłych.

Podczas imprezy najmłodsi będą mogli spróbować także swoich sił w pilotowaniu drona, odbyć kosmiczną podróż, zobaczyć eksperymenty chemiczne oraz wziąć udział w rozgrywkach gier planszowych.

Rybnickie Targi odbędą się 17-18 września w Centrum Kształcenia Ustawicznego – filia Politechniki Śląskiej Rybniku przy ul. Kościuszki 54. Więcej informacji na stronie Politechnika Śląska | Rybnickie Targi Edukacji 2021 (polsl.pl)